Головна Освіта Рава-Руський ліцей – у ногу з часом

Рава-Руський ліцей – у ногу з часом

157
0

В одній зі своїх статей Євген Сверстюк писав, що XX століття подарувало нам безліч наукових відкриттів, але натомість людина втратила чіткі духовні орієнтири. У цьому полягає моральна криза нашої епохи. А ще, до того ж, початок XXI століття приніс і світову економічну кризу, яка безпосередньо торкнулася і нашого життя. Люди прагнуть здобути якнайбільше матеріальних благ, якнайзручніше облаштувати свій побут, залишаючи поза увагою дітей, яким так потрібна материнська ласка та батьківська порада.

Саме тому особливої уваги і набуває проблема виховання висококультурної, гуманної і творчої особистості, здатної чинити опір економічним і соціальним проблемам, готової брати на себе відповідальність не тільки за свої вчинки, а й за свою майбутню сімю, відчувати себе частинкою української нації, намагатись бути корисним для свого народу. Власне такою метою у своїй діяльності керуються педагоги РаваРуського професійного ліцею, з року в рік зустрічаючи ліцеїстівколишніх школярів.

Намаганнями дирекції наш ліцей зумів не тільки вийти із занедбаного стану, а й стати сучасним навчальним закладом професійнотехнічної освіти. Завдяки їх старанням у нас відкрито ліцензії на нові професії, створено відповідні майстерні та кабінети, збільшено контингент учнів,  а звідси —  нові робочі місця, що так болючеактуально сьогодні.

Особлива увага приділяється виробничому процесу, адже діти приходять до нас перш за все для того, щоб здобути професію. Тому професійне навчання проводиться згідно нових держстандартів, основною метою яких є підготовка кваліфікованих робітників, здатних виготовляти конкурентоспроможну продукцію та вдало реалізовувати себе на сучасному ринку праці. Акценти тут ставляться на провідній ролі майстра виробничого навчання, який
повиненя, поперше, сам знати і володіти новими технологіями, подруге, вміти навчити цьому своїх вихованців, а іноді й власним прикладом переконати у вагомості обраного фаху.

Не менше значення відводиться і навчальному процесу, тому що разом із дипломом кваліфікованого робітника наші випускники отримують атестат про загальну середню освіту. А це значить, що викладач повинен іти в ногу з часом. Тому перед нами теж ставляться певні завдання: працювати над вдосконаленням власної освіти, приділяти увагу впровадженню інноваційних методів навчання, зокрема особистісноорієнтованого, гуманістичного та творчого підходу, щоб не просто залучати учнів, а зацікавлювати їх. І як викладач хочу зазначити, що такий підхід уже приносить позитивні результати, адже наші учні протягом останніх років входять у «десятку» кращих знавців української мови за результатами ІІ (обласних) етапів конкурсу з української мови ім. П. Яцика та Міжнародного мовнолітературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка. До речі, у другому з цих конкурсів 2013 року учениця першого курсу Людмила Смирнова здобула почесне ІІ місце. А 2014 року ця ж учениця в обласному конкурсі читців поезії «Мій Шевченко» виборола ІІІ місце серед 55 закладів профтехосвіти. Голосно заявили про себе і наші молоді таланти на обласному конкурсі авторської поезії та прози «Золоте крило», щорічно отримуючи  призові місці.

З навчанням у нас тісно переплітається і виховання, адже розуміємо, що не кожен учень стане фахівцем набутої професії, дехто взагалі змінить її. Не всі засвоять навчальний матеріал на високому і навіть достатньому рівні, але ми завжди намагаємося виховати хорошу людину, при цьому зберегти індивідуальність і неповторність кожної дитини. Темі «Формування національної свідомості молодого українця засобами художнього слова» був присвячений обласний семінар викладачів гуманітарних дисциплін, проведений у нашому ліцеї в лютому 2014 року, де педагоги з різних навчальних закладів Львівщини обговорили низку навчальнометодичних питань, обмінялися досвідом роботи, а наші вихованці підготували літературномузичну композицію «Тарасова долято правда жива», яка актуально перегукувалася із подіями в Україні 2013-2014 н. р. був названий роком Т. Г. Шевченка, тому в нас пройшли виховні години, тематичні лінійки, літературні читання, виставка учнівських малюнків «Шевченко очима дітей», присвячені вшануванню пам’яті Великого Кобзаря. Усі будні та свята із нашого життя широко висвітлюються на сайті ліцею.

Такий усесторонній підхід до навчальновиховного та виробничого процесу приніс нам найважливіше визнання: ще до закінчення навчального року в школах, починають приходити випускники, щоб стати нашими абітурієнтами. Це дає нам впевненість у завтрашньому дні, в тому, що ми на правильному шляху. А батьків, які скеровують своїх дітей до нас на навчання, ми хочемо з впевненістю завірити: ваші діти в надійних руках.

О. Дюмен,

викладач української мови та літератури.