Головна Освіта Відбулась педагогічна атестація в Рава-Руському ліцеї

Відбулась педагогічна атестація в Рава-Руському ліцеї

194
0

 У РаваРуському професійному ліцеї працює 109 працівників, 66 із нихпедагоги, які щорічно підвищують свій фаховий рівень, тому у нас на сьогоднішній день 14  викладачів із кваліфікаційною категорією  «спеціаліст вищої категорії», 7 —  з кваліфікаційною категорією «спеціаліст І категорії», 11   з кваліфікаційною категорією «спеціаліст ІІ категорії», 14 викладачів мають педагогічне звання «старший викладач», 6 майстрів виробничого навчання мають педагогічне звання  «майстер виробничого навчання І категорії , 4 —«майстер виробничого навчання ІІ категорі».

У 2014 році було атестовано 32 працівників ліцею.  Це практично половина педагогічних працівників.

Педагогічній  атестації  передувала  серйозна  підготовка.  Директор  ліцею  Ж. Я. Букієвська націлювала  членів атестаційної комісії та кожного працівника, який атестується, на чітку і плідну працю. Адже педагогічний колектив працює над єдиною методично-педагогічною проблемою «Оновлення змісту освіти, впровадження нових ефективних педагогічних технологій». Кожен працівник намагався якнайбільше продемонструвати свої педагогічні досягнення, поділитися досвідом з колегами, готуючи портфоліо, з яким можна ознайомитись на сайті ліцею (rrlicey.com.ua). Добре було атестуватись тим працівникам, учні яких брали участь і посідали достойні місця в обласних олімпіадах, конкурсах професійної майстерності, конкурсі ім. П. Яцика, конкурсі «Розкрилля душі» до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, «Школі сприяння здоров’ю», КВК «Сміємося на здоров’я», оглядіконкурсі класних керівників, обласному конкурсі авторської поезії «Золоте крило», авторської пісні «Оксамитові барви», обласних змаганнях з інтелектуальної гри «Брейнринг», кущових та обласних спортивних та туристичних змаганнях. Ось далеко не повний перелік навчальновиховних конкурсів і змагань, в яких беруть участь учні ліцею, підготовлені, відповідно, працівниками: викладачами, майстрами виробничого навчання та керівниками гурткової роботи.

Специфікою ліцею є те, що весь час змінюється учнівський колектив. Та й педагогічний колектив нашого закладу відчутно «омолодився». Директор ліцею орієнтує працівників на постійне вдосконалення педагогічної майстерності, пошуку нових методів і прийомів у навчально-виховному процесі, сприяє зміцненню матеріально-технічної бази та створенню доброзичливого мікроклімату у колективі. «Чуттям єдиної родини» дихають не тільки багаточисельні виховні заходи, але й такі необхідні ремонтні роботи. Тільки за квітень 2014 року в ліцеї виконано плиткове покриття підлоги, оздоблено декоративною штукатуркою стіни ІІІ поверху, зроблено підвіконники, осучаснено перила на сходових клітинах навчального корпусу, відремонтовано спортивний зал, приміщення кухні ліцею, завершено ремонтні роботи та виконано нове оформлення в математичному кабінеті. «Краплять» ремонтні та дизайнерські роботи в кабінеті спецпредметів із підготовки кухарів, кондитерів, кабінеті іноземної мови, історичному кабінеті. Готові зустріти учнів кабінет спецпредметів будівельників, компютерний кабінет, кабінет спецпредметів із підготовки обліковців бухгалтерських даних та продавців, кабінет світової літератури, два кабінети української мови. Зрештою, кожен кабінет, кожна майстерня, кожна житлова кімната в гуртожитку будуть сяяти, як нова копійка, до початку канікул. Ремонтні роботи виконуються силами працівників. Створено спеціальну ремонтну бригаду з числа працівників ліцею, які виявили бажання працювати на ремонтних роботах. Учні ліцею також беруть посильну участь у покращенні вигляду ліцею, закріплюють набуті на уроках навички і вміння під час виконання будівельних робіт. Міцнішає творчий і робітничий ланцюжок: викладачмайстер виробничого навчанняучень.

Мине не так багато часу і кожний з учнів, які сьогодні ще учні ліцею, а завтра – молоді робітники, прийде на традиційну «Зустріч з випускника» і скаже: «Спасибі, майстре, що навчили! Роки в ліцеї були найкращими!». Зворушливі слова для старших і молодих педагогів дадуть наснаги, покличуть до пошуку нових рішень, здійснення нових планів. Інакше не буває. Навчаючи, ми все життя вчимося самі.

А гомінкий ліцейний вулик невтомно працює. Захистяться наші, дорогі і любі серцю, дипломники, полетять у світ широкий, а ми вже в очікуванні допитливих і сміливих, рішучих і соромязливих, але найталановитіших у світі дітейнаших першачків!

Вам потрібна якісна професійна освіта? Приходьте! Педагогічний колектив РаваРуського професійного ліцею зробить усе, щоби Ви її отримали!

Н. А. Медведєва,

методист ліцею.