Головна Освіта Ти не загинеш, Україно!

Ти не загинеш, Україно!

381
0

На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальною є проблема виховання у молодого покоління патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, сприяння усвідомленню учнями свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей.

Для педагогічного колективу Великогрибовицької ЗОШ І-III ст. патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним. До визначних подій в житті країни в школі проходять уроки мужності, години пам’яті, виховні години.

Вже доброю традицією стало щороку 22 січня відзначати День Соборності України. Цікаво і змістовно учні 8 класу разом із педагогом-організатором Мирославою Попович підготували виступ, присвячений цій події. Присутні з захопленням слухали про знаменну подію в історії українського народу – об’єднання двох суверенних українських держав в одну самостійну соборну країну. Зі сцени у виконанні учнів звучали спогади про цей день, лунали пісні, зачитувалися поезії. Скорботною ноткою у відзначенні цієї дати була хвилина мовчання за загиблими на Майдані. Прикро, що через 95 років після прийняття Акту злуки, українському народові доводиться платити кров’ю за свою свободу. Та оптимістично на завершення виступу звучать слова:

Тільки разом, моя Україно,

Ми піднімемось з рабських колін…

Також у школі проведено виховний захід, присвячений пам’яті героїв Крут. У цей день в актовому залі школи зібралися ті, кому не байдужа пам’ять, кого тривожить теперішня ситуація в Україні. Під керівництвом заступника з навчально-виховної роботи Галини Процевич учні 7 класу підготували захід на тему «Над Крутами — круки…».

До складання сценарію активно долучилися учні 7 класу (Ліля Труш, Михайлина Питель, Лілія Варунок), які не оминули подій, що розгортаються на Майдані в Києві сьогодні. В цей день звучали не тільки поезії, присвячені трьомстам «мучням українським», які 96 років тому пішли у безсмертя, показавши приклад мужності, відданості, незборимості духу. На жаль, історія Крутів – не остання трагічна сторінка в історії нашої держави.

Особливого звучання було надано поезії Галини Фесюк «Не складайте, майданівці, крила», яку декламувала Михайлина Питель. На завершення свята присутні виконали гімн «Ще не вмерла України ні слава, ні воля».

Як показує досвід, сьогодні особливого значення набуває формування громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в кожному класі, школі, місті, країні все стосується кожного з нас зокрема, все залежить від кожної окремої особистості. Тож намагаймося через такі заходи у душах дітей пробудити патріотичні почуття, щоб вони не залишалися байдужими до всього, що відбувалося і відбувається навколо них, щоб не «висихала душі криниця». Нехай будуть почуті слова-звертання Т. Василька:

Дай нам розуму, Боже, наснаги і сили,

Дай прозріння, щоб ми розпізнали, хто справжній пророк,

Ти повір в нас – і ми ще розправимо крила,

Доведемо, що нація ми, що ми гордий народ!

Наталія Долинська,

вчитель української мови

та літератури Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ст.