Головна Право Шлях для політичного компромісу від ппрокуратури Жовківщини

Шлях для політичного компромісу від ппрокуратури Жовківщини

178
0

Прийняття Верховною Радою України Закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» є політичним компромісом, покликаним повернути нашу державу у правове русло.

Відповідно до цього Закону звільняються від кримінальної відповідальності особи, які є підозрю-ваними або обвинуваченими (підсудними) за злочини, що були вчинені в період з 27 грудня 2013 року по день набрання чинності цим Законом. У ньому також чітко визначений, перелік статей Кримінального кодексу України, якими передбачена відповідальність за блокування будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, перекриття транспортних комунікацій, масове порушення громадського порядку,  хуліганство та ін.,  за умови, що вони повязані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року. Крім того, у відповідності до норм вказаного Закону відповідні кримінальні провадження будуть закриті.

Цей Закон вводиться в дію лише з наступного дня,  після того, як на офіційному вебсайті Генеральної прокуратури України буде розміщено повідомлення генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності наступних дій: звільнення всіх зайнятих, під час акцій протесту,  будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють. Розблокування учасниками масових акцій протесту транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві та розблокування вулиць,  площ,  провулків, бульварів в інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту. Таке повідомлення генеральним прокурором України буде розміщено лише після виконання учасниками масових акцій протесту згаданих умов у повному обсязі, і не пізніше 17 лютого поточного року. Якщо ж така публікація не буде здійснена до закінчення строку, втратить чинність наступного дня. Виконання умов даного Закону триватиме з 3 по 17 лютого включно. Останнім днем публікації на веб-сайті Генеральної прокуратури України є 17 лютого 2014 року. У разі виконання усіх умов Закон вводиться у дію – 18 лютого, але в цей же день він втратить чинність, якщо ці умови виконані не будуть.

Переконаний, що кожен повинен розуміти, що відповідальність за виконання цього Закону не може бути односторонньою. Реалізація його положень у певній мірі залежить як від організаторів і учасників масових акцій протесту, так і від правоохоронних і судових органів.

Прокуратура докладе всіх зусиль, у рамках чинного законодавства, щоб прискорити процес повернення держави у правове поле.

О. ТЕЛЕФАНКО,

прокурор Жовківського району, радник юстиції.