Головна Освіта В День вшанування захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів в Жовкві...

В День вшанування захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів в Жовкві проходила година пам’яті

209
0

Вам у віках судилося безсмертя

У День вшанування захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів, які стали прикладом відваги, гідності і справжньої сили духу, в Жовківській ЦРБ проходила година пам’яті «Вам у віках судилося безсмертя».

Ведуча заходу Наталія Химиця надала коротку довідку про бої між українськими військовиками та проросійськими збройними угрупованнями за встановлення контролю над Донецьким летовищем, а перегляд уривка з документального фільму «Бій за Донецький аеропорт» показав мужність та героїзм «кіборгів».

Емоційний, щирий виступ учасника АТО Володимира Басая (на світлині) про бойовий досвід, дружбу, відносини з мирним населенням, життя після повернення додому не залишив нікого байдужим.

Начальник відділу культури, молоді і спорту Ольга Калиновська (на світлині) спонукала учасників заходу до активного обговорення подій на Сході. Про одного з «кіборгів», молодшого сержанта військового медика 80-ї окремої аеромобільної бригади Ігоря Зінича, нагородженого посмертно орденом «Народний Герой України», та снайпера, розвідника, сапера із позивним «Баррет» Юрія Луговського, які виявили особливу відвагу та віддали своє життя за Україну, розповіла Дарія Висоцька.

Директор Жовківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віра Кожушко проінформувала про учасників бойових дій на Сході України — жителів Жовківщини.

Присутні вшанували пам’ять усіх загиблих українських воїнів хвилиною мовчання.

 

Довідково. Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, завзято відстоюючи малесенький клаптик української землі. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.

Наш кореспондент