Головна Освіта В Жовкві реконструювали дошкільний навчальний № 2 «Калинонька»

В Жовкві реконструювали дошкільний навчальний № 2 «Калинонька»

574
0

Визначна подія відбулась у Жовківському дошкільному навчальному закладі № 2 «Калинонька». Своїх вихованців він зустрів із новими сучасними технологіями, які значно покращать їхнє перебування у садочку.

На свято до жовківського ДНЗ завітали директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА Михайло Мельник, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, міський голова Петро Вихопень, керівник відділу освіти Михайло Коваль, депутати міської ради, батьки та жителі міста.

Реконструкція дошкільного навчального закладу відбувалася у рамках проекту «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється». Його впроваджували у рамках програми «Демонстраційні Проекти — Угода Мерів» завдяки коштам Європейського Союзу. Загальний кошторис проекту складає 12 млн. 299 тис. грн. 80 % — це кошти ЄС, решта — обласної та міської влад.

У рамках реконструкції дошкільного навчального закладу було замінено дах, систему електропостачання, каналізацію, вентиляції, встановлено енергозберігаючі вікна і двері, утеплено фасад, сонячний колектор, системи збору води, індивідуальний тепловий пункт, систему централізованої вентиляції.

Сонячний колектор надасть змогу нагрівати воду в дошкільній установі у літній період завдяки сонячній енергії без використання електрики. Система збору дощової води дозволить використовувати її на технічні потреби. Індивідуальний тепловий пункт включає функцію погодозалежної автоматики. Це дозволить автоматично підключати і відключати дитсадок від опалення при зміні температури повітря.

Реконструкція дошкільної установи полягала також у значній кількості внутрішніх робіт — заміні систем опалення, електропостачання та вентиляції, встановленні «теплої підлоги», а також внутрішній ремонт.

Роботи з реконструкції дитсадка розпочалися наприкінці квітня і тривали до вересня. Вони дозволять зменшити енергоспоживання дошкільного навчального закладу на 120 мегават на рік або на 60 %, зробити його більш ефективним, а перебування дітей — комфортнішим та безпечнішим.

Перерізали стрічку юні вихованці садочку Софія Пурпура та Ігор Пабст, для яких ця подія стала великим святом.

Із вітальним словом та вдячністю звернулась до присутніх завідувач ДНЗ «Калинонька» Світлана Зуб.

Малеча наввипередки показувала гостям свої вокальні та акторські вміння. За співи та танці дошкільнята отримували гучні аплодисменти. Звичайно, на таке велике свято гості прийшли з подарунками. Діти з цікавістю розглядали нові іграшки та канцтовари. Малеча теж приємно здивувала дорослих, даруючи кожному власноруч виготовлену з пластиліну картинку, яка символізує їхній садочок. Усі залишились задоволені.

Згаданий проект вперше запроваджений на теренах Жовківщини. Сподіваємось, що він стане хорошим прикладом й надалі покращувати умови, найдорожчих для усіх, діточок.

Уляна Копоть.