Головна Освіта Військово-професійна орієнтація старшокласників

Військово-професійна орієнтація старшокласників

197
0

Близько 300 одинадцятикласників шкіл Жовківського району відвідали кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України. В межах програми військово-професійної орієнтації учнів, декілька років прикордонники спільно з районними відділами освіти знайомлять майбутніх випускників зі службою «зелених беретів».

Цього року своє знайомство з прикордонною справою школярі розпочали з огляду спеціальних засобів екіпірування та технічних засобів, які використовуються в прикордонних нарядах. Зокрема старшокласникам показали автомобільну техніку, якою за останній рік оновили автопарк прикордонників. Учні змогли посидіти, роздивитися та вивчити технічні характеристики бронетранспортера, спецавтомобілів із перевезення зброї, броньованих автомобілів марки Коzak. Також майбутні випускники ознайомилися з технічними засобами, які розміщуються в прикордонних автомобілях, що використовують мобільні підрозділи та групи реагування.

Окрім цього, старшокласникам продемонстрували розбирання та збирання зброї, а саме автомата АК-74 та пістолета Макарова, які використовують охоронці кордону у повсякденному несенні служби. Кожен зі школярів зміг самостійно на швидкість повторити вправу. Досвідчені інструктори також розповіли старшокласникам деталі підготовки до бою та методи ведення патрулювання прикордонними нарядами.

Учням випускних класів також розповіли історію центру, показали усі породи собак, які прикордонники використовують під час несення служби.

Вже традиційно своє вміння школярам продемонстрували кінологи та їхні чотирилапі вихованці. Німецькі вівчарки, лабрадори та спанієлі виконували команди, долали бар`єри, шукали заборонені для перевезення через кордон наркотичні засоби та зброю.

На завершення заходу учні старших класів шкіл і гімназій Жовківського району, а також вчи-телі шкільного предмету «Захист Вітчизни», які супроводжували майбутніх випускників оплесками, подякували прикордонникам за навчання та теплий прийом. Деякі з учнів розповіли, що планують пов`язати своє життя з військовою службою і поцікавилися, як стати кінологом чи інспектором прикордонної служби.

Наш кореспондент.