Головна Звернення Рава-Руська лікарня: у ногу з часом

Рава-Руська лікарня: у ногу з часом

1228
0

Наприкінці 1939 року у місті Раві-Руській для надання медичної допомоги відкрито районну лікарню, поліклініку. Нині медичний заклад прикордонного міста розташований у мальовничій місцевості, у лісовому масиві гори Вовковиці. Найперше привертає увагу охайне та доглянуте лікарняне подвір’я. У повітрі відчувається подих весни і близькість лісу. Усі будівлі медустанови випробувані роками, але нині ошатні й по-господарськи доглянуті, більшість вікон уже замінені на сучасні енергоощадні.

Зустріч із головним лікарем Рава-Руської лікарні Ігорем Музикою (на світлині) розпочалася з приємної оказії. Медичний колектив упродовж останніх років активно читає і передплачує районну газету. Тож керівника медзакладу відзначено за підтримку передплати часопису «Відродження». Редактор газети Ярослав Глутковський від імені колективу подякував Ігорю Музиці за сприяння і вручив премію.

Головний лікар розповів про діяльність очолюваного медзакладу. У структуру Рава-Руської районної лікарні входять: Рава-Руська поліклініка, Магерівська міська лікарня, 5 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини – Потелич, Забір’я, Гійче, Лавриків, Бишків; 22 фельдшерсько-акушерські пункти і медичний пункт міжнародного автомобільного пропуску «Рава-Руська-Хребенне».

Спеціалісти Рава-Руської районної лікарні надають медичну допомогу аж 37538 мешканцям Рава-Руської зони обслуговування. Приємно відзначити, що впродовж останніх п’ять років на даній території фіксується приріст населення. Так, у 2015 р. цей позитивний показник становив 2,18, а у 2014 р. – 4,83. Дякувати Богу, торік не було жодної дитячої смертності. Хоч і територія обслуговування Рава-Руської лікарні частково межує з Яворівським полігоном, де часто відчуваються військові навчання, проте, за словами медиків, спалаху захворювань мешканців прилеглих населених пунктів не спостерігається.

На сьогоднішній день у медзакладах Рава-Руської лікарні працює 440 працівників, зокрема 61 лікар, 179 осіб середнього медичного персоналу. Медичну допомогу, залежно від захворювання і віку, пацієнтам нададуть у терапевтично-неврологічному, травматологічному з хірургічними ліжками, дитячому, пологовому відділеннях райлікарні.

Реформування медичної галузі проводиться загалом в Україні. Дещо по-іншому виглядатиме структура лікарень, буде збільшено кількість денного стаціонару. Не оминають зміни і Рава-Руську районну лікарню. Але закривати її не будуть (ще раніше така думка лякала місцевих мешканців, яким далеко звертатися у райцентр). Провели оптимізацію, запровадили зміни, які диктує сьогодення. З початку нинішнього року на базі фтизіатричного відділення відкрито паліативне на 25 ліжок для тяжкохворих пацієнтів різного віку. Таке обслуговування пацієнтів започатковано вперше 1996 року у 4-й міській лікарні м. Львова. У Раві-Руській поступово облаштовують умови, набирають хворих. Відкриття хоспісу – початок створення нової ланки медичної допомоги – паліативної служби регіону.

За минулий рік, завдячуючи підтримці районної влади, зокрема голови Жовківської РДА Н. Щур, у Рава-Руській лікарні проведено значний обсяг ремонтних робіт. На ремонт поліклінічного відділення виділено 300 тис. грн. Встановлено нову димову трубу та здійснено поточний ремонт системи опалення, відремонтовано шатровий дах. Тепер бідівля поліклініки врятована від затікань, які були особливо небезпечними для рентгенкабінету. За позабюджетні (спонсорські) кошти проведено ремонт кабінетів поліклінічного відділення, а саме: терапевтичного, жіночої консультації, туберкульозного, кабінетів лікаря ЛОР та окуліста, УЗД-кімнати, реєстратури та кабінету завідувача поліклініки. Після такого вагомого обсягу ремонтних робіт нині у таких затишних умовах приємно і працювати, і звернутися за консультацією. Повсюди тепло, чисто й естетично приємно.

Відремонтовано кабінети лабораторії, відкрито бактеріологічну лабораторію, яка успішно пройшла акредитацію і зарекомендувала себе як одна з найкращих. Минулоріч вдалося провести і ремонт приймального відділення, сходової клітки головного корпусу лікарні, стерилізаційного відділення, харчоблоку та кабінету дієтсестри. Санітарна побілка виконана у туберкульозному відділенні Рава-Руської лікарні.

У лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Гійча проведено санітарну побілку всіх кабінетів. Завдяки спонсорській допомозі утеплено фасад приміщення медустанови.

Цьогоріч заплановано провести поточні ремонти у всіх відділен-нях Рава-Руської районної лікарні, у Бишкові – перевести амбулаторію у нове приміщення. Підготовлено документацію для участі у мікропроекті з капітального ремонту віконних та дверних прорізів Магерівської міської лікарні на енергоощадні металопластикові.

Головний лікар Рава-Руської районної лікарні Ігор Музика дякує доброчинцям, які допомагають медичному закладу, всім мешканцям, котрі відгукнулися на заготівлю картоплі. Минулоріч було зібрано 12 тонн другого хліба. Допомогли і завідувачі ФАПів, голови місцевих рад. Прикро, що для триразового харчування на одного хворого виділяють 8,24 грн. у день. Що приготувати пацієнтам за такі мізерні кошти? Тому й люди розуміють ситуацію, діляться картоплею. Бо від хвороби ніхто не застрахований.

На лікування одного пацієнта виділяють 3,35 грн. у день. Коментарі, як кажуть, зайві. За словами І. Музики, у кого катастрофічно немає фінансової спроможності лікуватись, то допомагають індивідуально. У таких скрутних умовах доводиться навіть інколи рятувати життя. Зі семи аптек Рави-Руської лише одна «Арта» погодилась працювати за програмою безкоштовного постачання медикаментів пільговим категоріям населення.

Колектив Рава-Руської районної лікарні не стоїть осторонь подій на сході нашої держави. Медичні працівники активно підтримували наших захисників – збирали кошти, речі першої необхідності, продукти харчування. Підтвердженням слугує лист-подяка від начальника Львівського прикордонного загону, полковника О. В. Адамчука за надану шефську допомогу в охороні Державного кордону.

Уляна Лащівська.