Головна Проблема Чому пустує приміщення у центрі Жовкви

Чому пустує приміщення у центрі Жовкви

1400
0

Вже більше місяця, як на приміщенні колишньої центральної аптеки № 60, що у центрі Жовкви, пл. Вічева, 4, зникли оригінальні металеві букви назви «АПТЕКА». Колись тут надавали фармацевтичні послуги реалізації і виготовлення ліків не лише мешканцям райцентру, а й сільських населених пунктів. Чи то люди менше хворіли, але практично однієї аптеки вистачало на все населення. Зараз аптечний бізнес настільки поширений, що аптека конкурує по сусідству з аптекою. Але в кожній завжди людно (нині у Жовкві нараховується більше 10 аптек).

Про долю колись архітектурно красивої, а зараз жалюгідної, розташованої у центрі Жовкви двоповерхової будівлі, ми попросили розповісти міського голову Петра Вихопня:
— Обласне комунальне підприємство «Фармація» орендувало дане приміщення у Жовківській міській раді. Зараз воно практично пустує. Частину (три кабінети колишньої бухгалтерії аптеки) тепер орендує Жовківське бюро правової допомоги, яке надає юридичні послуги. Всі інші кабінети і другий поверх не задіяні.

У Жовківську міську раду звертався владика Михаїл Колтун, щоб надати приміщення для харітасу, але депутати не підтримали (церковнослужителі планують відкрити благодійну установу на вул. Лесі Українки). Міські обранці запланували, що у перспективі, після створення об’єднаної територіальної громади, тут діятиме ЦНАП (центр надання адміністративних послуг), щоб було зручно звертатися за необхідними послугами.
Приміщення велике і потребує значних коштів для реставрації. Лише виготовлення проекту і погодження у Міністерстві культури (будинок належить до Державного історико-архітектурного заповідника) приблизно становитиме 500 тисяч гривень. Тож поки що усе залишається так, як є.
Щоб потрапити у бюро правової допомоги, треба пройти через колишній торговий зал, який прибраний. Якщо заглянути за імпровізовану штору ліворуч, де виготовляли ліки, то картина, як після землетрусу. Такий гармидер – покинуті, нікому не потрібні старі меблі, сміття. І цей безлад видно через вікно на вулицю. Занедбані і приміщення другого поверху.

Р. S. Куди поділися букви з вивіски «Аптека», міський голова не знає, бо й не зауважив. Орендарі кабінетів Жовківського бюро правової допомоги теж не відають. Комунальники міста, до яких ми зателефонували, відповіли, що вони не знімали цих великих букв. Пригледіли лиходії, щоб заробити на металобрухті?

Уляна ЛАЩІВСЬКА.