Головна Проблема Ще один випадок сказу в районі

Ще один випадок сказу в районі

363
0

Держпродспоживслужба повідомляє, що, за оперативними даними, з початку 2016 року в Україні зареєстровано 3 випадки сказу серед людей.

У травні захворів мешканець м. Синельниково Дніпропетровської області, якому покус було нанесено домашнім котом. Хворий за медичною допомогою не звертався, курс антирабічних щеплень не проводився, тварину на дослідження не доставляв.

Мешканку м. Києва, яка перебувала на дачі в смт. Глеваха Васильківського району Київської області, покусала власна собака. З приводу укусу жінка зверталась до травматологічного пункту Київської міської клінічної лікарні № 12, де їй була надана перша медична допомога.

Мешканка с. Бабин Гощанського району Рівненської області отримала покус невідомою кішкою і наступного дня жінка звернулася за медичною допомогою. Через 2 дні кішка загинула, і матеріал було досліджено у лабораторії ветеринарної медицини, але за результатами лабораторних досліджень вірусу сказу на виявлено, тому щеплення потерпілій не призначались.                                                                                                                                  

Жоден із постраждалих не отримував курсу антирабічних щеплень. Усі захворілі на сказ померли.                                                                                                                

Щорічно з приводу покусів тваринами до медичних закладів країни звертається 70-90 тисяч осіб. Серед тих, яким призначаються щеплення, 12-15 % потребують комбінованого курсу щеплень антирабічною вакциною з антирабічним імуноглобуліном, що дозволяє, в переважній більшості ви-падків, уникнути загибелі хворого.                                               

3.06.2016 року в м. Жовкві, в господарстві на вул. Журавлинній (бокова вул. Пильної) собака загриз лиса. При дослідженні трупа даного лиса в лабораторії ветмедицини виявлено сказ. У зв‘язку з тим, що громадяни контактували з трупом лиса, хворим на сказ,  вони будуть піддані антирабічному лікуванню.

Загалом на Жовківщині тваринами нанесено 21 покус, з них: домашніми —15 (вакциновані проти сказу 9 гол.), безпритульними — 6.                                                                                                                    

Громадяни, будьте уважними при поводженні з трупами та підозрілими в захворюванні тваринами. При виявленні таких тварин негайно повідомляйте спеціалістів державної служби ветеринарної медицини.

Галина Демчук,  начальник  відділу держнагляду управління   держпродспоживслуби у Жовківському районі.