Головна Проблема Куди зник оберіг міста Жовква – дідух?

Куди зник оберіг міста Жовква – дідух?

260
0

Минулого року громадська організація «Гільдія підприємців Жовківщини» започаткувала гарну різдвяну традицію. Напередодні Різдва на площі Вічевій м. Жовкви, неподалік фігури Матері Божої, урочисто встановлюють дідух. Різдвяні свята українців із давніх-давен нерозривно пов’язані з цим атрибутом, який ще називають «хлібним деревом».

Коли вносять дідух до оселі чи на будь-яку територію, то злі наміри щезають. Недаремно існує народне повір’я: «Дідух —  до хати, біда — з хати». Біля різдвяного оберегу міста залюбки бігали діти, фотографувалися жовків’яни та гості міста.

Та, на превеликий жаль, цьогоріч дідух зник у невідомому напрямку, не дочекавшись завершення циклу різдвяних свят. Хоч і був добре закріплений, тобто вітер не міг його зірвати, й урагану, дякувати Богу, не було. Матеріальної цінності різдвяний атрибут не представляв. Зате хтось поглумився над давньою традицією, замість того, щоб шанувати і плекати, розповідаючи молодим про давні символи наших предків.

Різдвяні свята завершились, але сподіваємось, що така прикрість не повториться. Бо ті, що поцупили дідуха, зрозуміють свою помилку. Може, для них це було звичайною розвагою, але свої вчинки треба завжди обдумувати. Традиції необхідно берегти
і плекати, передавати наступним поколінням!

Уляна Головенько.