На початку жовтня у Львові провели велику «реформу», яка нарешті «вирішила» головну транспортну проблему міста: кінцеві зупинки приміських маршруток «виселили» на околиці міста. Чи так це насправді?
Із 1 жовтня пасажири популярного 151-го рейсу «Львів-Жовква» відчули незручності доїзду в обласний центр. Кінцеву зупинку маршрутки – готель «Львів» – міські чиновники перенесли на АС-2, вул. Б. Хмельницького. Тому мешканцям нашого району тепер доводиться пересідати на міський пасажирський транспорт, щоб добратися у центр Львова. Декому треба пересідати двічі, щоб доїхати до потрібного місця. Це додаткові витрати часу і, звісно, коштів.
Особливі незручності виникають у час пік, коли люди масово дістаються на роботу і навчання. На зупинках збирається велелюдний натовп. Мешканці прилеглих вулиць Львова і приїжджі штурмують міські маршрутки, які не дають ради з такою великою кількістю пасажирів, щоб зайняти місце у салоні. Люди і розгублені, й обурені такими нововведеннями. Чергове «покращення» від мерії Львова перетворило звичайний робочий ранок на справжнє випробування. Людям створили лише додаткові проблеми і витрати. А кому «допомогли» чиновники, запровадивши таку зміну маршрутів і чи розвантажило це вулиці обласного центру?
На позачерговій сесії Жовківської районної ради 12 жовтня 2016 року депутати прийняли звернення до голів Львівської облради, ЛОДА, Львівської міської ради, щоб врегулювати відправлення автобусів маршруту Львів-Жовква у м. Львові. Адже зазначені зміни викликали соціальну напругу серед жителів м. Жовкви та району. Тепер мешканці приміських сіл Львова змушені здійснювати додаткові пересадки, втрачають час і додаткові кошти, що викликає справедливі нарікання пасажирів від такого «покращення».
Крім цього, перенесення відправлень автобусів маршруту «Львів-Жовква» на АС-2 у перспективі може призвести до закриття даного маршруту, як недоцільного, — занотовано у зверненні, — так як з даної автостанції відправляються автобуси всіх міжміських маршрутів Жовківського напрямку. Припинення обслуговування приміського маршруту «Львів-Жовква» має непередбачувані наслідки, адже його послугами користуються найменш соціально захищені категорії пасажирів, які на згаданому маршруті мають право пільгового проїзду.
Наталія Савочка, голова комісії Жовківської районної ради з питань соціально-економічного розвитку, промисловості та інфраструктури:
— Для мешканців Жовкви і району таке перенесення кінцевої зупинки у Львові додало проблем із доїздом. Це й викликало хвилю обурення через витрати часу й коштів на проїзд обласним центром. Наші люди навіть почуваються дещо ущемленими у правах. Дане питання обговорювалося на засіданні комісії, і прийнято звернення на останній позачерговій сесії райради до обласних чиновників з проханням залишити площу Святого Теодора пунктом відправлення маршруток «Львів-Жовква» у Львові. На наступну сесію буде підготовлено ще одне звернення. Сподіваємось, що до нас дослухається керівництво області та м. Львова.
Марія, студентка національного університету ім. І. Франка:
— Запроваджені зміни у курсуванні жовківської маршрутки створили щоденні незручності. Раніше я вийшла біля готелю «Львів» і пішла на навчання. Швидко і зручно. А тепер треба пересідати на львівські маршрутки, щоб доїхати у центр. Маю посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, а отже й право пільгового проїзду у 151-й. А тепер додатково треба оплачувати 8 гривень щодня за добирання у центр Львова і назад на автостанцію, за місяць — це немала сума.
Уляна ЛАЩІВСЬКА.
Від редакції. Ми і надалі інформуватимемо читачів про маршрутні перипетії. Сподіваємось, що районній владі разом із депутатським корпусом вдасться «достукатися» до обласних керівників, щоб ті із розумінням поставилися до проблем наших мешканців.