Головна Проблема На Львівщині люди проти приватизації лісу!

На Львівщині люди проти приватизації лісу!

361
0

Минулого тижня біля стін Жовківської районної ради відбувся мирний мітинг на знак протесту проти постанови Кабміну щодо реформування та реорганізації лісових господарств України. Керівництво та працівники ДП «Жовківський лісгосп» та ДП «Рава-Руське лісове господарство» провели мирну акцію, аби відстояти власні права займатися улюбленою справою та захистити лісові надра країни, зокрема району, від приватизації.

28 листопада близько 11.00 год. на подвір’ї Жовківської районної ради зібралось чимало людей із плакатами «Ми проти приватизації лісу!», «Не віддамо ліс корпораціям!» — на мітинг вийшли лісники Жовківщини. На мирну акцію зібрались працівники та керівники двох лісгоспів Жовківського району. Щоправда така акція мала всеукраїнський характер. Основною метою зібрання було відстоювання інтересів лісових господарств, які хочуть поступово ліквідувати під час так званої реорганізації та реформування установ.

Дуже дохідливо та переконливо змоделював теперішню ситуацію, в якій опинилися лісові господарства України, керівник ДП «Жовківське лісове господарство» Степан Сохнацький. Він відзначив несправедливу політику держави, скеровану на знищення лісгоспів як структур в економіці країни. Вказав на передумови та наслідки такої реорганізації. Мова йшла про те, що лісові господарства України планують реформувати без згоди лісівників, а з часом їх просто приватизувати, зробити черговою частиною корпорації певного кола бізнесменів. До того ж в умовах реорганізації, реформатори планують фактично знищити лісові надра України, збільшивши вирубку лісів у 5-6 разів. Степан Степанович також вказав на злободенності роботи лісівників та їхню провідну роль у наповненні бюджету. Адже лісові господарства є передовиками щодо сплати податків у місцеву казну. До слова також долучився і керівник Рава-Руського лісового господарства Антон Косовський, поділившись із присутніми своїм баченням проблеми, та запевнив, що лісівники боротимуться до останнього. Про проблеми та загрози, які можуть виникнути внаслідок реорганізації державних лісгоспів, доповідали також працівники лісових господарств.

Свою підтримку лісівникам району висловила і районна влада. Голова районної ради Роман Горбань запевнив, що повністю підтримує та поділяє погляди лісівників району та пообіцяв допомогти. Підтримку в обличчі Жовківської РДА висловила перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець. Долучився до акції та підтримав волевиявлення лісівників депутат Жовківської районної ради, голова екологічної комісії Ігор Муравський.

Лісівники Жовківщини, як і лісівники усієї України, по праву вийшли відстояти свою думку, свою волю та свою улюблену справу. Очевидно, що державна політика реформування лісової галузі немає ніякого раціонального пояснення. А складається враження, що взагалі носить монополістичний, загарбницький характер. Саме тому боротьба працівників лісових господарств не закінчується на цьому. Надалі лісівники підготували резолюцію, в якій чітко звернулися до Уряду та Президента з проханням реформувати лісгоспи за участю лісівників та припинити свавілля приватизації лісових надр усього народу України. Проект резолюції буде підтверджено на сесії районної ради та відправлено до вищого керівництва держави за підтримки райради.

Віталій СЛУКА.