Головна Проблема Пам’ятнику Тарасу Шевченку у Жовкві – бути!

Пам’ятнику Тарасу Шевченку у Жовкві – бути!

367
0

Такий висновок можна зробити за підсумками наради, яка відбулася минулого тижня у кабінеті голови Жовківської РДА Надії Щур.  У цьому приміщенні відбувається щоденно чимало засідань. Проте цьому, либонь, було присвоєно статус надважливого.

На зустріч зібралася доволі чисельна аудиторія, аби врешті зрушити болючу тему з місця. Як відомо, проблема побудови пам’ятника Кобзарю має вже 15-літню історію. І головна причина тяганини – у місці, де має стояти постамент.

Запросили на зустріч, яку особисто вела голова РДА Надія Щур, усіх фахівців, дотичних до спорудження пам’ятника. До слова, всі запрошені прийшли, чого раніше не траплялося. За круглим столом творчий диспут вели заступник голови РДА Юрій Дубневич, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, мер міста Петро Вихопень, заступник голови ДІАЗу Михайло Кубай, головний архітектор Орест Цап та інші. Своє слово сказав й ігумен храму Пресвятого Ісусового Серця о. Веніамин Чернега. Звісно, не оминули увагою й голову «Благодійного фонду зі спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку» Михайла Коляду та його соратника Бориса Стельмащука. Треба віддати належне цим людям, які впродовж тривалого часу, крізь зміни в полюсах суспільства не втомлювалися, попри поважний вік, доводити, що пам’ятник у Жовкві має стояти. Тож можна зрозуміти їх, почасти занадто емоційні, виступи.

Після тривалого (майже півторигодинного обговорення) присутні дійшли до закономірного і передбачуваного висновку: пам’ятнику Тарасу Шевченку у Жовкві – бути! І для цього має бути використана відповідна земельна площа. До розгляду прийнято три варіанти: біля міської ратуші, на площі Вічевій (між будинками 12 і 13) та перед Жовківським Народним домом. Уже ведеться візуалізація пам’ятників у згаданих місцях. 

Ярослав Глутковський.

P.S. Щоб з’ясувати, де саме постане Кобзар, учасники наради вирішили провести громадське опитування, аби ще раз почути жовків’ян і дослухатись до їх думки. Яким чином це буде зроблено, більш детальніше ми повідомимо у наступному номері газети.