Головна Проблема Про проблему говоримо вголос

Про проблему говоримо вголос

303
0

У деяких людей, на превеликий жаль, вже стало звичкою викидати з автівок собак, цуценят, котів, кошенят та залишати їх напризволяще. Як наслідок, ці невинні тварини стають бездомними. Якщо людей без даху над головою називають безхатченками — «бомжами», що означає без постійного місця
проживання, то собаки, мабуть, — «безбудченки».

Зараз чимало бродячих собак «туляться» в Куликові біля костелу. Ці бідолашні тварини, покинуті своїми господарями, шукають прихистку та людської уваги. Нерідко добрі люди приносять їм їжу, годують, адже ми — частинка природи і повинні дбати про братів наших менших.

Проте очевидцем вкрай неприємної ситуації став житель містечка Куликова, який мешкає на вулиці Січових Стрільців, пан Степан Костюк. За йогословами, у вівторок 14 листопада 2017р. о 10 годині 30 хвилин непорядна особа, чоловік, із автомобіля марки «Шкода» кольору мокрого асфальту, реєстраційний номер ВС3008В.., останньої номерної букви він добре не розгледів, здається,«Р», викинув біля його сусіда, пана Магльованого, чотирьох цуценят та утік, як злочинець.

Степан надав цуценятам тимчасовий притулок. Крім цього, відразу повідомив владу і чекав, коли їх прилаштують — віддадуть у хороші руки, позаяк ветеринарного пункту із догляду за покинутими тваринами у Куликові немає. Про цей випадок С. Костюк повідомив також і органи правопорядку: подзвонив за номером 102 у поліцію та в екстрену службу — 112. Добродій досі чекає дій від влади смт. Куликова та органів правопорядку.

Сьогодні чимало бездомних собак чи котів можна побачити у центрі та на вулицях м. Жовкви. Інколи, за можливістю, добрі люди їх підгодовують, також харчуються «безбудченки» біля смітників. Ось, наприклад, на вулиці Гагаріна просто неба живе собака, цілком імовірно, що сердешний спить поблизу того місця, де його залишив господар.

За загальновідомою біблійною легендою, Бог за гріхи людства знищував всі зернові культури. Однак Матінка Божа випросила в Творця жменьку зерна і розсіяла її по землі, сказавши: «Нехай буде для котів і псів».Ми, грішні люди, скористали біля тварин, тому так кажуть, що люди їдять хліб котів і псів (собак).

Будьмо відповідальними за братів наших менших, за тих, кого приручили, бо на порозі дуже холодна зима. Чи є в районі товариство зі захисту тварин? Чи можлива цьому якась альтернатива? Як боротися з такою проблемою? Хотілося б почути думку фахівців: що з цього приводу скаже районна, міська ветеринарна служба зі захисту бездомних тварин?

В. ГУЛЬГУН,
м. Жовква.