Головна Проблема Відбулась нарада з приводу неправомірної організації торгівлі на продовольчому ринку у м....

Відбулась нарада з приводу неправомірної організації торгівлі на продовольчому ринку у м. Жовкві

219
0

У середу в голови районної ради Т. І. Швая відбулась нарада з приводу неправомірної організації торгівлі на продовольчому ринку у м. Жовкві. Основною метою її було вирішення питання з реалізації громадянами сільськогосподарських продуктів на проїжджій частині дороги, позаяк це суперечить усім нормам законодавства, нормам санітарної безпеки та порушує культурну самобутність нашого міста.

Зібрання відбулось за участі вповноважених працівників Жовківської районної ради, представника місцевого відділку міліції, заступника голови районної ради Б. В. Юрдиги. На превеликий жаль, на нараді не було представників Жовківської райдержадміністрації, а головне, не відгукнувся на запрошення голови районної ради мер Жовкви П. Б. Вихопень, оскільки питання конструктивної організації питань внутрішньої торгівлі у місті, насамперед, є компетенцією мерії міста, а виконавча влада, міліція повинні їй у цьому сприяти.

Основним завданням, яке стояло перед учасниками зібрання, було надання змоги громадянам вільно торгувати на ринку, не порушуючи при цьому норм законодавства та зберігаючи усі екологічні та санітарні вимоги щодо реалізації власної продукції. А те, що відбувається на сьогоднішньому ринку, повністю цьому суперечить. Адже громадяни (продавці) торгують на проїжджій частині дороги біля продовольчого ринку, тим самим порушують правила дорожнього руху та законодавство щодо ведення торгівлі (адже бічна дороги не є територією ринку), а найголовніше — порушують санітарні норми збереження та реалізації продуктів, що є загрозою для життя інших громадян (покупців). До того ж, варто звернути увагу, що спеціально відведений павільйон для торгівлі м’ясо-молочними продуктами — практично пустує. А оплата, яку вносять громадяни за послуги торгового ринку (оренда місця), є несанкціонованою, на що слід звернути увагу адміністрації ринку.

Як заявив голова районної ради Т. І. Швай: «Ми не забороняємо нікому торгувати і розуміємо, що це є заробіток і хліб кожної людини. Але просимо не порушувати законодавство. Тому будемо всіляко сприяти тому, щоб громадяни, які торгують на узбіччі дороги, мали змогу реалізовувати свої товари у спеціально відведених для цього місцях в рамках чинного законодавства та відповідно до санітарних норм. І для цього залучатимемо усі компетентні органи, аби врегулювати це питання, насамперед, мерію міста, очільника якої сьогодні чомусь серед нас немає».

У результаті обговорення були прийняті конкретні рішення та пропозиції щодо подальших дій з приводу цієї ситуації. Районна рада, як ініціатор, закликає правоохоронні органи, санепідемстанцію, ЖКГ міста та міську раду спільно розробити план щодо подолання цієї проблеми. На наступне засідання будуть запрошені представники перерахованих вище інституцій, і сподіваємось, що ця проблема врешті знайде успішне вирішення.

Віталій СЛУКА.