Головна Проблема Жовківська РДА просить громадян не спалювати суху траву

Жовківська РДА просить громадян не спалювати суху траву

264
0

Шкода від спалювання сухої рослинності чи її залишків:
– втрата найбільш родючого поверхневого шару ґрунту, адже згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус. Також щорічні випалювання призводять до зміни видового складу рослинності, зокрема сіножаті перетворюються на плантації грубого бур’яну;
– при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Разом із сухою рослинністю може згоряти і сміття (пластикові пляшки, пакети), що призводить до онкологічних захворювань;
– виникнення небезпеки лісових і торф’яних пожеж, що може призвести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів із фатальними наслідками;
– знищуються безхребетні тварини, гинуть гнізда із кладками птахів. Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч із місцем спалювання.

Якщо виникла пожежа, зателефонуйте до служби порятунку за номером «101» чи повідомте органи місцевого самоврядування. Стаття 77-1. Кодексу України про адміністративні правопорушення. Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водноболотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах […] тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Відділ агропромислового розвитку Жовківської РДА