Головна Політика Львівщина долучилась до роботи Всеукраїнського форуму «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади:...

Львівщина долучилась до роботи Всеукраїнського форуму «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність»

150
0

Цими вихідними в місті Очаків на Миколаївщині відбувся Всеукраїнський форум громадських об’єднань учасників війни на тему «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність».   

Це вже вдруге ветерани зі всієї України з’їжджаються обговорити проблемні питання та поділитися досвідом співпраці ветеранів з владою.

Делегацію Львівщини представляли начальник управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Медвідь, директор КЗ ЛОР “Будинок воїна” Олег Височанський та представник Міністерства з питань ветеранів України Володимир Шамрай.

«Львівщина має чим ділитись і ми радо скористалась можливістю розказати свої успіхи іншим», – наголосила Тетяна Медвідь.

Зокрема, відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної  Сотні на 2018 – 2020 роки особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності щороку можуть отримати матеріальну допомогу на реабілітації або санаторно-курортне лікування.

Крім цього, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації закуплено соціальну послугу психологічної реабілітації та духовного відновлення від наслідків травмуючих подій, які призвели до алкогольної чи наркотичної залежності учасників АТО (ООС). У 2020 році за результатами відкритих торгів переможцем визначено Благодійний Фонд «Назарет» та 27.08.2020 укладено відповідний договір на суму 550 тис. грн. У межах договору планується, що реабілітацію пройдуть 25 учасників АТО (ООС).

Відмітимо, що на Львівщині протягом останніх трьох років успішно реалізується програма закупівлі житла на умовах співфінансування. Відтак, завдяки цій програмі 56 сімей учасників АТО (ООС) та одна сім’я Героя Небесної Сотні придбали житло. До кінця 2020 року заплановано закупівля житла на умовах співфінансування ще для 16 учасників АТО/ООС.

Також, учасники АТО/ООС (у тому числі поранених бійців-добровольці АТО) та членів їх сімей, батьки, дружини і діти загиблих та померлих учасників АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні можуть скористатися послугами з організації сімейного відпочинку. У 2020 році такою послугою скористалися вже 425 осіб.

Усі вищезазначені заходи, а також багато інших, що забезпечують підтримку учасників АТО/ООС та їх сімей, продовжуватимуться реалізовуватись до кінця 2020-го та у наступних роках.

Марта Кудляк