Головна Політика Оновлюємо місцеві ради

Оновлюємо місцеві ради

240
0

25 жовтня відбулися місцеві вибори – обрання депутатів обласних, районних, міських, селищних, сільських рад та місцевих голів. Попередні вибори органів місцевого самоврядування проходили  у жовтні 2010 року. У неділю виборці знову обирали голів і депутатів, які захищатимуть їх інтереси на місцевому рівні.

Вибори до різних органів місцевого самоврядування проходили за різними виборчими системами. Так, вибори сільських і селищних голів відбувалися за однією системою, сільських і селищних рад – по суті за іншою, але принципово подібною, міських голів у містах з понад 90 тисяч виборців – за третьою, а міські, районні, селищні ради – за четвертою. Як «перетворюватимуться голоси у мандати» важко зрозуміти навіть дотичним до виборчого процесу, а пересічним громадянам – це узагалі складна арифметика. Новий закон «Про місцеві вибори» у процесі ухвалення спричинив багато дискусій і баталій.  А населення узагалі не поінформоване з виборчим процесом за новою схемою. Якщо із виборами сільських, селищних і міських голів у містах до 90 тисяч населення усе зрозуміло, то з депутатами міської, районної й обласної рад важко збагнути, чому не пройде людина, за  яку ми голосували. Цю виборчу систему назвали пропорційною з відкритими списками. Голосуємо за людину, яка висунута окремою політичною силою, і водночас підтримуємо  першого у списку партії.

Тому чимало людей на виборчих дільницях ще перед кабінками для голосування ретельно вивчали видані бюлетні. Правда, агітаційного матеріалу перед виборами отримували багато, а визначитись було не просто. Бо кандидатів від різних політичних партій представлено у бюлетнях чимало.

Виборча дільниця № 460472 м. Жовкви, що працювала у школі мистецтв, розпочала свою роботу вчасно і з молитвою про плідну й успішну працю. Виконання Державного Гімну України мобілізувало членів виборчої комісії. Голова дільниці Надія Хомишин, яка уже втретє виконує обов’язки голови, вміло й злагоджено організувала виборчий процес. Виборці лише у час пік, як завжди буває перед і після богослужінь у церквах, затримувались у незначних чергах. Члени комісії швидко і вправно справлялись з роботою.  Тому виборці були задоволені, що не затримувались на дільниці, а особливо ті, які зазделегідь визначились у виборі.

Із 1503 виборців, внесених у списки для голосування, правом голосу скористалося 935. Явка виборців склала 62,2 відсотка.
(Показник у районі — 60,9 відсотка).

За словами секретаря виборчої дільниці Мирослави Завади, підрахунок голосів тривав до п’ятої години ранку, тож члени комісії були неабияк втомлені. Відповідно до підрахованих бюлетнів у виборчій дільниці № 460472, у Жовківську районну раду лідирує ВО «Батьківщина», у Львівську обласну раду – об’єднання «Самопоміч». Найбільше голосів на посаду міського голови Жовкви здобув Іван Костюк – 216, Петро Вихопень – 208 голосів, Андрій Вненкевич – 118 голосів.

Уляна Лащівська.