Головна Політика Розглянули актуальні питання

Розглянули актуальні питання

261
0

Як ми уже інформували, на 7-й сесії Жовківської районної ради депутати розглянули більше трьох десятків актуальних питань району. Засідання провів голова районної ради Роман Горбань.

Районні обранці дозволили голові Благодійного фонду зі спорудження пам’ятника Т. Шевченку у Жовкві М. Коляді озвучити проблему, яка тягнеться  у райцентрі  упродовж дванадцяти років. Він просив депутатів звернутися до Жовківської міської ради про необхідність спорудження пам’ятника Кобзареві. Відкритий лист зачитала заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук. Депутати 33 голосами підтримали пропозицію голови райради звернутися  у Жовківську міськраду про необхідність спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку у м. Жовкві.

Начальник фінансового управління Жовківської РДА Галина Вус доповіла з чотирьох питань прийнятого порядку денного, що стосуються внесення змін до районного бюджету Жовківського району на 2016 рік. За підсумками першого півріччя бюджет  району перевиконано на 1 млн. 952 тис. грн. Відповідно на цю суму збільшено доходи і видатки районного бюджету, які спрямовані на вирішення проблем соціальної інфраструктури району.

Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району за 6 місяців поточного року доповіла голова Жовківької РДА Надія Щур. З метою забезпечення необхідних передумов для досягнення позитивних тенденцій в економіці та соціальній сфері, фінансової стабілізації в усіх галузях господаств району, робота районної державної адміністрації була спрямована на вирішення нагальних проблем територіально-господарського комплексу району.  Промисловий потенціал преставляють 40 підприємств основного кола звітності, в основному переробної промисловості. У звітному періоді промисловим комплексом району вироблено та реалізовано продукції на 428,5 млн. грн., що на 37,3 % більше, ніж у минулому році.
Упродовж звітного періоду з нарощенням обсягів реалізації спрацювали ТзОВ «Галфрост», ТзОВ «Агропобутсервіс». На підприєм-ствах з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності збільшили обсяги реалізації ДП «Рава-Руське лісове господарство», ТзОВ ЛА «Піраміда», видавництво «Місіонер». У галузі металообробного виробництва стабільно та з нарощенням обсягів реалізації працюють  ДП «Ен Джі Метал Україна», яке розширило асортимент продукції до 200 найменувань, ТзОВ «Гульдманн-Україна», ТзОВ «АКО Індастріс», ТзОВ «Технокап УА».

У галузі сільського господарства у поточному році проведена оптимізація посівних площ і сівозмін. У всіх категоріях господарств на 6,7 тис га або 13 відсотків збільшилися посівні площі. У структурі посівних площ істотно збільшилися посіви технічних (соняшник, соя) і кормових культур. Посіви зернових, картоплі та овочів залишились майже на рівні минулого року. У тваринницві на минулорічному рівні утримується поголів’я ВРХ, зменшилось поголів’я свиней та птиці.

Очільниця району впевнено і лаконічно проаналізувала усі галузі територіально-госпдарського комплексу району. Варто відзначити великий обсяг проведення ремонтних робіт на автомобільних шляхах району. Цьогоріч вдалося залучити майже 34 мільйони гривень на покращення стану доріг Жовківщини. Так вагомо дороги не ремонтувалися давно. Це відчули і мешканці, і гості нашого району.

Вагомою подією у питанні від-починку і дозвілля  дітей незабаром стане відкриття новозбудованого комплексу на території оздоровчого центру «Росинка» у Зіболках. На це вкладено 3,950 млн. грн. і два роки праці.
Залучивши частково кошти Українського фонду соціальних інвестицій, державного фонду регіонального розвитку, бюджету розвитку області вдасться суттєво покращити соціальну інфраструктуру району, вирішити проблемні питання розвитку територій. Надія Щур подякувала голові Львівської ОДА О. Синютці та його заступникам  за сприяння і підтримку. Усього залучено коштів у покращення стану об’єктів освіти, медицини, культури – понад 60 млн. грн. Проводяться роботи з реконструкції, ремонту на 60 об’єктах відповідних галузей. Серед проблемних питань  озвучено стихійну торгівлю у Жовкві, вирішення питання екологічної безпеки діяльності  ДП «Укрветсанзаводу», рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Вагомий проміжок часу депутати розглядали  питання діяльності Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод», яке навіть перенесли з 35 у порядку денному на 7. Найперше, звісно, слово надали директору підприємства Михайлу Клину. Жовківська філія ДП «Укрветсанзавод» побудована за типовим проектом і введена в дію у 1988 році. Призначення заводу – проведення збирання та знешкодження трупів тварин, конфіскатів та боєнських відходів, рибопереробної промисловості, забракованої продукції тваринного походження для наступної їх утилізації та переробки. Діяльність підприємства направлена на підтримання ветеринарно-санітарного та екологічного благополуччя у районах області. Жовків-ська філія ДП «Укрветсанзавод» за сім місяців поточного року прийняла на утилізацію 1772 тонни сировини. На даний час підприємство займається кагатуванням поступленої сировини шляхом ферментації. Виробничі потужності неможливо повністю задіяти через відсутність газу. Альтернативне паливо поки що не використовується. Так доповів про діяльність заводу його керівник, проте дати чітких відповідей на чис-ленні запитання депутатів щодо вирішення проблем, бачення перспективи діяльності так і не зумів.

За інформацією в. о. начальника управління Держпродспоживслужби у Жовківському районі Богдана Яха, спеціалістами управління проведено перевірку Жовківської філії ДП «Укрветсанзаводу» щодо дотримання правил утилізації та переробки продуктів тваринного походження. Приміщення виробничих цехів потребують капітального ремонту, підлога у вибоїнах, територія не впорядкована. Водопостачання котельні відсутнє. Для побутових цілей використовується вода з колодязя. Очисні споруди потребують капітального ремонту. На заводі відсутня відомча служба ветмедицини, тому патрозтин трупів тварин і оформлення протоколів проводиться на місцях. Реєстр поступлення сировини ведеться у бухгалтерських документах.
Голова постійної комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів Ігор Муравський поділився жахливою картиною, побаченою при виїзді на завод. Буквально за парканом виявлено велику кількість рештків тваринного походження, кістки на території заводу спалюються під відкритим небом. Хіба ж так повинна утилізовуватися сировина? Керівник себе скомпроментував і йому ніхто не вірить.

За висвітлені проблеми діяльності заводу подякував депутатам і громадськості Микола Митрофанов – заступник генерального ДП «Укрветсанзавод», який завітав із Києва. Нині в Україні діє 18 таких заводів, з них формально не працює два, зокрема й у Жовкві. Промовець накреслив шляхи вирішення проблеми. Таке підприємство повинне працювати, і його треба зберегти.  Цю думку підтримав депутат Анатолій Ключко.

Заслухавши усі виступи і відповіді на запитання, депутати прийняли рішення створити тимчасову комісію Жовківської районної ради з вивчення діяльності ДП «Укрветсанзаводу» на території району. В одному із пунктів передбачено звернутись до Міністра аграрної політики та продовольства України та директора ДП «Укрветсанзавод» про негайне відсторонення від виконання обов’язків директора Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» М. Клина.

Депутати районної ради затвердили низку Програм, що стосуються підтримки діяльності окремих галузей і соціальних виплат визначеним категоріям населення. Особливу увагу районні обранці приділили готовності закладів освіти, медицини, культури, житлово-комунального та дорожнього господарства району до роботи в осінньо-зимовий період.

Заслухавши питання роботи філії «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор», ПП «Рома», ТзОВ «Авакс Проф» про забезпечення належного стану доріг загального користування, надходження та освоєння коштів на їх ремонт, районні обранці дякували за відновлені дорожні покриття і з’ясовували питання завершення розпочатих чи продовження ремонтних робіт.
Завдяки плідній праці, виваженій конструктивній атмосфері засідання депутати розглянули увесь порядок денний сесії і прийняли відповідні рішення.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.