Головна Свято Дитячій радості немає меж….

Дитячій радості немає меж….

593
0

Дошкільне виховання є першою сходинкою на шляху до здобуття якісних знань, фундаментом, на якому будується вся система освіти. Максимально охопити дітей дошкільною освітою, забезпечити її якість і доступність – таке завдання поставив собі війт села Смерекова.

Зібрало нас на мить це свято незвичайне,
Дитячий сад своїх малят сьогодні зустрічає,
Привітно й радісно для них
Він двері відкриває.
Вітаємо Вас, дорослі і діти,
Сьогодні є привід у нас порадіти.
Новий дитсадок – наше спільне бажання
Здійснилось нарешті! Усім нам вітання!

24 серпня 2016 року смереківці чекали з особливим нетерпінням. Цей день запам’ятається мешканцям села не просто як сонячний літній день, але і як день відкриття дошкільного закладу. Довгоочікувана подія стала справжнім святом для дітвори  та батьків, подвійною радістю, адже цього дня усі українці святкували 25-ту річницю Незалежності нашої держави.
Різнокольорові повітряні кульки, весела музика, схвильовані батьки, почесні гості і величезна кількість подяк та символічних дарунків – усе підтверджувало значимість події для жителів села.

Розділити радість із громадою та привітати їх із чудовою подією завітали виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Віктор Мірошниченко, директор Львівського представництва УФСІ Василь Кузьменко, голова Жовківської РДА Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань, перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, керівник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль, начальник Жовківської районної служби газопостачання Андрій Марков та інші.
Очільники району привітали дітей, їхніх батьків та колектив працівників із отриманням нового затишного садочку та побажали всім здоров’я, добра, миру, злагоди та доброї долі. У такий нелегкий для країни час є і радісні моменти, зокрема як відкриття дошкільного навчального закладу для майбутнього нашої держави – дітей. Водночас керівництво району високо оцінило роботу голови громади Богдана Володимировича Стахіва і нагородило Почесною грамотою Жовківської РДА та Жовківської районної ради за вагомий особистий внесок у розвиток соціальної сфери села.

Смереківчани надзвичайно вдячні за великі зусилля, які доклав війт села для відкриття нового дошкільного навчального закладу. Саме завдяки його працелюбності, наполегливості, організаторським здібностям, принциповості та бажанню покращити якість освіти громади було облаштовано цей чудовий острівець дитинства. Своєю чергою Богдан Володимирович зізнався, що «… сьогодні я щасливий не менше, як малі діти, бо збулася мрія, до якої йшов майже чотири роки. Підтримку громади і влади відчуває той, хто береться за добру справу. Я щиро вдячний платникам податків уряду Німеччини та регіональному банку КFW. Особлива подяка усім працівникам УФСІ, які увесь період супроводжували цей проект». Також щирі слова подяки звучали керманичу області Олегу  Синютці,  очільникам  району Надії Щур та Роману Горбаню, представникам УФСІ Віктору Мірошниченку і Василю Кузьменку та іншим особам за сприяння у виділенні коштів на реконструкцію старої школи під дитячий дошкільний заклад.

Право перерізати синьо-жовту стрічку було надано керівникам району та представникам УФСІ, що ознаменувало відкриття нового дитячого садочка, розрахованого на 28 місць. А за давньою українською традицією приміщення освятив о. Володимир.
Але ж яке свято без музики, співів і танців? Поздоровити дошкільнят прийшли учні місцевої школи та тріо «Крила» (керівник Богдан Бовшик), які піснею привітали малят, побажали цікавих уроків та дозвілля. Дітлахи ж, своєю чергою, віршованими рядочками подякували всім, хто долучився до відновлення дитсадка.

Кульмінацією свята стало урочисте виконання релігійного гімну «Боже великий, єдиний».
Отож батьки задоволені, а в дитячих очах не згасає іскринка щастя, адже вони отримали свій «дім радості», де будуть навчатися, , спілкуватися з однолітками й успішно готуватись до навчання у школі.
Що треба для щастя й усмішки дитини?
Щоб сонце ласкаве нас гріло щодня,
Оселя затишна і чуйна родина,
Мамина пісня, щоб завжди жила!

Довідка. У 2013 році уряд України отримав грант від німецького банку для фінансування проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», що впроваджується Українським фондом соціальних інвестицій. У вересні 2014-го в селі Смерекові було створено Агенцію з впровадження мікропроектів, яка подала в УФСІ заявку на співфінансування мікропроекту «Прокращення умов надання послуг з дошкільної освіти для громади с. Смерекова. Першочергові заходи з реконструкції та енергоефективності приміщень старої школи під дитячий дошкільний заклад (ДДЗ), навчання громади. Жовківський район, Львівська область/ KFW».
Загальний бюджет мікропроекту становить 2 млн. грн. Згідно з умовами конкурсу, УФСІ виділив на реалізацію проекту 80 відсотків від повної кошторисної вартості, 20 % — профінансувала сільська рада. У приміщенні старої школи завершені усі роботи, необхідні для функціонування дитсадка. Повністю замінено шатровий дах, підмуровано фаєрмури, зроблено армопояс по периметру приміщення, проведено реконструкцію внутрішніх приміщень, встановлене внутрішнє електроосвіт-лення, облаштовано підвісні стелі, збудовано колельню і пральню, виконані роботи з очисних споруд, підведені газові комунікації, утеплено фасад, встановлено металопластикові вікна та двері, підлогу, облаштовано санвузли, кухню. У вересні облаштується приміщення, згідно зі ще одним мікропроектом «Придбання обладнання та інвентаря для ДНЗ в с. Смерекові, Жовківського району, Львівської області» на загальну суму 291 000, 00 грн., і розпочне роботу перша група з 4-годинним перебуванням.   

Зоряна ГУМНИЦЬКА.