Головна Політика Львівщина подала заявку на вступ до Асамблеї європейських регіонів

Львівщина подала заявку на вступ до Асамблеї європейських регіонів

141
0

Невдовзі Львівська область стане членом Асамблеї європейських регіонів @Assembly of European Regions – AER. Відповідну заявку офіційно подали сьогодні, 28 квітня, – повідомила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Власне пропозицію про приєднання Львівщини до Асоціації голові обласної ради висловили Президент Асамблеї Магнус Бернтсон та генеральний секретар Крістіан Спара під час зустрічі в рамках VII Європейського конгресу органів місцевого самоврядування, що відбувся у Польщі.

«Членство в асамблеї відкриває нові можливості для нашого регіону на європейському та міжнародному рівні. Це налагодження партнерських стосунків з понад 100 регіонами країн Європи, участь у зустрічах на найвищому рівні, написання та реалізація спільних проєктів, доступ до фінансування ЄС, підтримка молодіжних ініціатив та обмін досвідом. Для українських регіонів членство в Асамблеї буде безплатним», – пояснила голова Львівської обласної ради.

Довідково: Асамблея європейських регіонів (AER) заснована у 1985 році та є найбільшою незалежною мережею регіонів у Європі. До складу асамблеї входять 140 представництв. Впродовж 2020-2021 рр. АЄП організувала 20 зустрічей, в яких взяли участь понад 2000 учасників. З допомогою Асамблеї 180 регіональних ініціатив отримали фінансову підтримку Європейського Союзу.