Головна Політика У Львові відбувся Форум національних товариств Львівщини

У Львові відбувся Форум національних товариств Львівщини

196
0

На Львівщині проживають представники більш як 100 національностей.

Учора, 6 грудня, у Центрі Шептицького у Львові відбувся вже сьомий Форум національних товариств Львівщини «Разом у незалежній Україні».

Це майданчик для обговорення проблем міжетнічного та міжкультурного діалогу, а також представлення культури й традицій представників різних національностей, що проживають у Львівській області. Гасло цьогорічного Форуму: «У єдності — незламність!».

На початку Форуму вітальним словом до присутніх звернувся ректор Українського Католицького Університету отець-доктор Богдан Прах, зазначивши, що «ми, будучи різними, є однакові — мешканці однієї країни». Також зі словами подяки до присутніх звернувся начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Василь Дорош.

Модератором Форуму був проректор Українського Католицького Університету зі зовнішніх зв’язків Олег Турій. Промовцями на дискусійну тематику виступали: проректор Українського Католицького Університету з питань призначення та місії УКУ Мирослав Маринович, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов та представниця громадської ради Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Ольга Лідовська.

Участь у Форумі взяли представники майже усіх національних спільнот Львівщини. Цьогоріч дискусія відбувалась на тему: «Національна єдність України». Також під час Форуму обговорили, зокрема, питання допомоги вимушеним переселенцям з інших регіонів країни — надзвичайно важливе та для багатьох і болюче. Адже багато представників національних спільнот Львівщини, які зараз пропонують свою допомогу переселенцям, самі пережили трагічні події війни, втрати рідних та близьких, бідність. Вони поділилися своїми досвідом.

Як зазначила під час дискусії Форуму Світлана Семчишин, у парламенті зараз напрацьовують положення нового закону про права національних меншин в Україні. Зокрема існує спір щодо головного терміну закону — «національні меншини» чи «національні спільноти». Останній є набагато ширшим і включає як національні меншини, так і корінні народи, проте у міжнародному законодавстві вживається термін «національні меншини».

Окрім того, є потреба у визначенні поняття «місця компактного проживання національних меншин», для того щоб у подальшому говорити про імплементацію їхніх прав на місцевому рівні.

«Новий закон повинен не надавати право національним меншинам, яких в Україні є дуже велика кількість, а гарантувати ті права, які закладені у Конституції України. Основним нашим пріоритетом є спільне напрацювання з представниками громадського сектору, національних меншин, з науковцями, які могли би дати певне наукове підґрунтя належного юридичного-правового механізму реалізації прав національних меншин в Україні», — акцентувала Світлана Семчишин.

Як зазначив профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, представники різних національних спільнот, що проживають у Львівській області, мають своє історичне коріння, традиції, культуру, активно і натхненно відроджують свою етнічну самобутність.

«На Львівщині зареєстровано 48 громадських організацій національних товариств, проте проживають представники більш як 100 національностей, серед яких найбільш чисельні польська, кримськотатарська та єврейська.

В умовах сучасних викликів необхідною та важливою є участь національних спільнот у вдосконаленні суспільних відносин та збереженні цілісності держави. Спільність культурного спадку різних народностей лише підкреслює постійні взаємозв’язки і вплив національностей, які десятиліттями проживають на одній території. Інші народи стають частиною нашої культури, і навпаки. Разом ми вкотре боремося з тим самим ворогом — росією, проте історія доводить, що ми його і вкотре здолаємо», — наголосив Іван Собко.

Організатори Форуму національних товариств — департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА та Український Католицький Університет.