Головна Соціальне життя Бюджет прийнято

Бюджет прийнято

507
0

Друге пленарне засідання 9-ї сесії Жовківської районної ради відбулось 20 грудня. У сесійну залу прибули 36 районних обранців, перед якими стояло завдання розглянути та винести рішення з двадцяти восьми питань порядку денного.
Голова районної ради Роман Горбань, який відкрив та вів засідання, разом  із головою РДА Надією Щур привітав уродинників – Марію Деревінську, Андрія Козенка, Зіновія Яворівського, Надію Солтис, а також  грамотами й подяками до Дня місцевого самоврядування відзначив Олега Мотника, Анатолія Ключка, Олега Бобала, Данила Тарасюка, Василя Сала, Романа Хом’яка, Богдана Юрдигу, Романа Потарейка, керівника відділу культури і туризму Жовківської РДА Галину Фесюк. За внесок у розвиток спорту від федерації футболу були відзначені Роман Горбань, Юрій Дубневич, Олег Бобало та Андрій Козенко.

Питання про висновок тимчасової комісії Жовківської районної ради з вивчення діяльності Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» на території Жовківського району, що слухалось на початку засідання, зайняло чи не найбільше робочого часу сесії, адже слухалось ще впродовж першого пленарного засідання місяць тому. Скажемо м’яко, сценарій повторився знову: з нібито поважних причин до зали засідань вкотре не прибула директор Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» Ірина Колодій. Її намагався вигородити уже знайомий районним обранцям представник із Києва Микола Митрофанов. Голова постійної комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів Ігор Муравський висловив пропозицію комісії – розробити механізм передачі заводу у комунальну власність, так як теперішня робота заводу практично паралізована через непрацююче застаріле обладнання, а тонни відходів тварин, що зберігаються на території заводу просто неба з порушенням санітарних умов, розкладаються і отруюють повітря, воду та землю навколишніх населених пунктів, що, зокрема, може призвести до екологічного лиха.

Столичний представник Микола Митрофанов намагався захистити інтереси заводу-монополіста, запросивши до слова директора Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод»  Вадима Сухоноса. Та як тільки гість вийшов за трибуну і привітався російською, районні обранці обурились та попросили його говорити державною мовою. Згодом стало зрозуміло, що чиновник не володіє українською мовою, тож Богдан Юрдига був невідступним у вимозі попросити доповідача з-за трибуни. Зала підтримала депутата.

У процесі обговорення даного важливого питання, що хвилює не лише депутатів, а й мешканців Жовкви та навколишніх сіл, активними були Ігор Муравський, Богдан Юрдига, Анатолій Ключко, Микола Кожушко, Оксана Калиняк. Згодом дійшли спільного знаменника та вирішили до складу відповідної комісії включити Анатолія Ключка, Миколу Кожушка, Андрія Козенка та Павла Липницького. Комісія впродовж першого кварталу 2017 року має ретельно вивчити дане питання задля остаточного прийняття депутатами рішення щодо функціонування заводу на території Жовківщини.

Районні обранці ознайомились зі звітом про роботу керівника КП "Редакція газети "Відродження" Ярослава Глутковського, який відповів на їхні запитання.
На сесії були затверджені: Програма розвитку місцевого самоврядування Жовківського району на 2017 рік, Програма «Одноразова матеріальна допомога згідно з  розпорядженнями голови Жовківської районної ради на 2017 рік», Програма «Одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам згідно з розпорядженнями голови Жовківської РДА на 2017 рік», Програма «Адресна допомога окремим категоріям населення Жовківського району на 2017 рік», Програма підтримки КП «Редакція газети «Відродження» на 2017 рік, районна цільова Програма підтримки кіновідеомережі у Жовківському районі на 2017 рік, централізована програма та заходи установи дитячо-юнацьких спортивних та молодіжних клубів Жовківського району на 2017 рік, Програма накопичення Жовківського районного резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання і ліквідації наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру на 2017 рік, районна Програма «Трансплантологія на 2017 рік», районна Програма «Харчування дітей у дошкільних навчальних закладах Жовківського району на 2017 рік», районна Програма «Харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Жовківського району на 2017 рік» та  Програма енергозбереження для населення Жовківського району на 2017-2020 роки.

Слухаючи питання «Про районний бюджет Жовківського району на 2017 рік», з якого доповідала керівник фінуправління Жовківської РДА Галина Вус, присутні почули позицію свободівців, яку озвучив Богдан Юрдига. Він, зокрема, зазначив, що разом із колегами не голосуватиме за прийняття такого бюджету, де, приміром, на освіту на наступний рік закладено кошти, що покриватимуть лише зарплатню вчителям. Голова РДА Надія Щур, закликаючи депутатів не зволікати з прийняттям бюджету на наступний рік, аби не починати його з тимчасових кошторисів, пояснила, що дана ситуація склалася внаслідок законодавчого підвищення зарплатні, бо лише на це збільшено видатки на 15 мільйонів гривень. Очільниця запевнила присутніх, що решту коштів освіта доотримає чи з вільного залишку, чи з можливих фондів, конкурсів, проектів. У процесі обговорення районні обранці визначилися і проголосували за бюджет на 2017 рік.

Не віддали свої голоси депутати за надання в оренду ТзОВ «Лайфселл» частини даху та горища  нерухомого майна спільної власності територіальних громад Жовківського району. Вислухавши представницю ТзОВ «Лайфселл» Ірину Шафран, яка стверджувала, що десятиметрова щогла, яку планують встановити на даху приміщення, де знаходиться Жовківська РДА та районна рада, з метою кращого покриття і забезпечення абонентів інтернет-зв’язком, не нестиме людям жодної небезпеки для здоров’я,  Богдан Юрдига нагадав присутнім про відмову районних обранців, надану з подібного питання іншій компанії. Тоді депутати дослухались до думки батьків, чиї діти навчаються поблизу, у Жовківській ЗОШ № 1. Депутат закликав колег не змінювати рішення на користь іншої компанії.

Насамкінець Роман Горбань та Надія Щур подякували усім депутатам за підтримку, розуміння, злагоджену співпрацю, свідомий підхід у прийнятті рішень із питань, що виносяться на сесійні засідання, а також, вітаючи із новорічними та Різдвяними святами, побажали міцного здоров’я, злагоди, добробуту та довгоочікуваного миру.

Надія Байбула.