Головна Соціальне життя До уваги пільговиків: опалення житла природним газом

До уваги пільговиків: опалення житла природним газом

348
0

Продовжуємо спілкування з начальником відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, управління соціального захисту населення Жовківської РДА Ольгою Василівною СТОРОЖУК.
— Ольго Василівно, в попередньому номері ми обіцяли нашим читачам продовжити розмову про нарахування пільг на опалення житла, оскільки, опалювальний сезон ще триває і питання є досить актуальним.
— Дійсно, тема є актуальною, з огляду і на те, що на календарі весна, а погодні умови нас змушують опалювати своє житло, як в сувору, холодну зиму.

— З чого розпочнемо сьогодні розмову?
— Пропоную почати розмову про споживання природного газу в нашому побуті, оскільки використовуємо ми його і для опалення житла, і для приготування їжі. Нагадаю, що розрахунки будь-якої послуги, а в нашому випадку це послуга з «газопостачання», проводяться у відповідності до відомої нам Постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

— Як застосовується нормативно-правовий акт при розрахунку згаданої послуги?
— Громадянам, які, відповідно до законодавства, мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, встановлено соціальну норму житла для індивідуального опалення (теплопостачання), незалежно від джерела та виду енергії — 21 кв. м. опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м. на сім’ю.

Звертаю увагу, що для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, які складаються лише з непрацездатних осіб, у разі користування газопостачанням, зазначена норма становить 42 кв. м. опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м. на сім’ю.

— Щодо оплати яких соцнормативів держава надає пільги?
— У разі використання природного газу для індивідуального опалення — 5,0 куб. природного газу на 1 кв. м. опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Використання природного газу для приготування їжі та інших послуг з газопостачання в кожному домогосподарстві є різним, залежно від приладів, які прийняті в експлуатацію, а саме:
— за наявності в домогосподарстві газової плити та централізованого гарячого водопостачання — 3,3 куб. на одну особу на місяць;
— за наявності в домогосподарстві газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб. на одну особу на місяць;
— за наявності в домогосподарстві газової плити та газового водонагрівача — 10,5 куб. на одну особу на місяць.

— Ольго Василівно, з розмови я зрозуміла, що ми умовно визначили площу житла, встановлені законодавчо обсяги споживання природного газу і тепер можемо «порахувати» пільги за спожитий природний газ?
— Саме так. І для того, щоб зрозуміти правильне застосування, я наведу приклад, скажімо, для сім’ї пільговика за наступними критеріями і в опалювальний період:
1. Категорія пільговика — учасник бойових дій — одружений, має одну дитину до 18-ти років та одну дитину 19-ти років.
2. Розмір пільг – 75 %.
3. Тип житла – одноповерховий індивідуальний житловий будинок.
4. Тип опалення – індивідуальне, опалюється — природним газом.
5. Наявність приладів обліку – так, встановлено газовий лічильник.
6. Будинок оснащений – плитою газовою (ПГ) та газовим котлом (ГК) за наявності газового водонагрівача (ГВН).
7. Тариф за природний газ для потреб населення – 6,9579 грн. за куб газу.
8. Площа житла – 150 кв. метрів.

Важливо зазначити, що, відповідно до пункту 5 статті 51 Бюджетного Кодексу України, при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати, до членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років).

— Тобто при нарахуванні пільг до уваги будемо брати – трьох осіб: учасника бойових дій, його дружину та дитину до 18-ти років, так?
— Правильно, це три особи – пільговик та інші два члени сім’ї пільговика, на яких поширюються його пільги.

Отже, нарахування послуги «газопостачання на опалення житла» починаємо з площі і це = (21 м²+21 м²+21 м²)+10,5 м² = 73,5 м² помножити на 5 м³ газу та помножити на коригуючий коефіцієнт для Львівської області к=1,043 для індивідульних житлових будинків, що = 383,3 м³ газу.

Далі проводимо розрахунок нарахування послуги «газопостачання: на приготування їжі та газового водонагрівача», а це становить на одну особу для цього домогосподарства — 10,5 м³ газу помножених на 3-х осіб, що = 31,5 м³ газу.

Всього за соціальними нормами використання газу для розрахунку пільг складе: 383, 3 м куб. + 31, 5 м куб. = 418, 8 м куб. газу, помножимо на тариф за 1 м куб. газу — 6, 9579 грн. = 2886, 14 грн. — повне нарахування за спожитий природний газ, але пільговик має право на пільги у розмірі 75 %, дану суму коштів множимо на 75%. Отримуємо суму — 2164,61 грн., відшкодування якої проводиться за рахунок коштів з державного бюджету, а решта коштів у сумі 721,53 грн. оплачується самим пільговиком.

Якщо за показами лічильника даного домогосподарства використання природного газу буде понад норму 414,8 м³ газу на місяць, то оплата здійснюється на загальних підставах в повному обсязі за встановленим тарифом.

Якщо сім’я пільговика використає газу, скажімо, менше встановленої норми, то оплата за послугу буде проведена за фактично використаний природний газ, але у такій же ж відсотковій пропорції, за таким самим механізмом: сума, яка вийде — 75 % — управління соціального захисту населення Жовківської РДА відшкодує організації-надавачу такої послуги за рахунок коштів з державного бюджету, а 25 % оплачує сама сім’я пільговика.

— А який буде розрахунок природного газу у літній період?
— Розрахунок для даного домогосподарства буде проведений тільки на послугу «газопостачання: на приготування їжі та газового водонагрівача», в цифрах виглядає це так: 10,5 м³ газу помножених на 3-х осіб, що = 31,5 м³ газу помножимо на тариф за 1 м³ газу — 6, 9579 грн. = 219,17 грн. — повне нарахування за спожитий природний газ, але пільговик має право на пільги у розмірі 75 %, дану суму коштів множимо на 75%. Отримуємо суму — 164,38 грн. відшкодування якої проводиться за рахунок коштів з державного бюджету, а решта коштів у сумі 54,79 грн. оплачується самим пільговиком.

— Дякую за бесіду.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.