Головна Соціальне життя Доступні ліки – в кожну домівку!

Доступні ліки – в кожну домівку!

580
0

Із 1 квітня 2017 року запрацювала програма відшкодування. Якщо у Вас серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальна астма,  важливо щоб Ви розпочали лікування!

Ви зможете отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці за рецептом лікаря.

Що потрібно зробити?

  1. Звернутися до лікаря за місцем Вашого проживання.
  2. Отримати від лікаря детальне роз’яснення та рецепт на ліки.
  3. Прийти в аптеку з позначкою «Доступні ліки». Аптеки на добро-вільних умовах підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками програми.
  4. Зробити усвідомлений вибір – отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою та розпочати лікування.

Діюча речовина ліків, які входять до програми реімбурсації: серцево-судинні: Аміодарон (Amiodarone) Амлодипін (Amlodipine) Атенолол (Atenolol) Верапаміл (Verapamil) Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide) Спіронолактон (Spironolaсtone) Фуросемід (Furosemide) Дигоксин (Digoxin) Еналаприл (Enalapril) Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate) Карведілол (Carvedilol) Клопідогрель (Clopidogrel) Метопролол (Metoprolol) Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate) Симвастатин (Simvastatin) Бісопролол (Bisoprolol) бронхіальна астма: Беклометазон (Beclometasone) Будесонід (Budesonide) Сальбутамол (Salbutamol) ДІАБЕТ ІІ ТИПУ: Метформін (Metformin) Гліклазид (Gliclazide)

Що робити, якщо в аптеці за-кінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?

  1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
  2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
  3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати?

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно. Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пaцієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату. Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під цю програму.

Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта? Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці, там не матимуть підстав для того, щоб відпустити лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Які вимоги до аптеки-учасника програми? У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування.

На прохання редакції заступник головного лікаря Жовківської ЦРЛ Володимир Боровик надав перелік аптек на території Жовківщини, які беруть участь у програмі «Доступні ліки»:

– ТзОВ «Аптека Довіри», м. Жовква, вул. Б. Хмельницького, 8;

– ТзОВ «3І» аптечний пункт № 14, м. Жовква, вул. Львівська, 82;

– ТзОВ «Лідер-Захід» аптечний пункт № 1, м. Жовква, вул. Львівська, 76а;

– Аптека № 11 ТзОВ ”Аптека Довіри”, м. Жовква, вул. Б. Хмельницького, 8;

– Аптека «Арта» № 4 (ФОП «Демків Н.В.»), м. Жовква, пл. Є. Коновальця, 4;

– Аптека “Rp” № 2 (ТзОВ «РЕЦІ-ПЕ»), м. Жовква, вул. Львівська, 16-20, прим. 9;

– ПП Цимбалюк В. І. аптека «Арта» №  3,  м. Рава-Руська, вул. Львівська, 3;

–  АП № 1 Аптеки „Арта” № 3, м. Рава-Руська, вул. Грушевського, 34;

– Аптека № 10 ТзОВ “МЕДФАРМ”, м. Рава-Руська, вул. Грушевського, 36/5;

– ПП Цимбалюк В. І. аптека «Ар-та» № 3,  аптечний пункт № 3,  м. Дубляни, вул. Студентська, 7;

– ПП Цимбалюк В.І. «Арта» № 3,  с. Добросин, площа 40-річчя Перемоги, 1а;

– Аптека ФОП Тріщ В. Я., смт. Магерів, вул. Жовківська, 2;

– Аптека № 3 ТзОВ «Аптека Довіри», с. Добросин, площа 40-річчя Перемоги, 1а.

Ми поцікавились у громадян, чи скористалися вони уже програмою «Доступні ліки».

Марія Яремко, м. Жовква:

Так, звісно. Хоч якусь підтримку відчула від держави. При таких дороговартісних ліках будь-яке лікування витягає з кишені немалі гроші. Люди хворіють і звертаються за медичною допомогою, а відтак в аптеку. А ціни на ліки кусаються, особливо на імпортні, бо вітчизняні – не завжди дієві.

Я звернулася до дільничного терапевта у Жовківську поліклініку. Мені виписали рецепт на два препарати: еналаприластрафарм (20 таблеток коштують 9 грн.) і тромбонет 75 мг (60 таблеток – 127,9 грн.). Ці ліки в аптеці «РЕЦІПЕ» мені видали справді безкоштовно.

Надія Сало, пенсіонер:

– Я  постійно купую таблетки від тиску, розрідження крові, запаморочення. За безкоштовними ліками не зверталася, бо вже не вірю жодній державній програмі. Завжди знайдуть спосіб, як витягнути гроші з людини.