Головна Соціальне життя Якісна безоплатна правова допомога

Якісна безоплатна правова допомога

361
0

Із метою забезпечення та розширення доступу до якісної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, відповідно до Плану заходів з реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, з 1 вересня 2016 року в Україні відкрито понад 400 бюро правової допомоги, 24 зокрема у Львівській області.
Днями представники Жовківського та Рава-Руського бюро правової допомоги, директор Другого львівського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Олег Данько, модератор, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Христина Гаталяк та заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич провели круглий стіл для громадськості та владних структур району із метою більш ширшого представлення даної структури.

Як повідомила керівник Жовківського бюро правової допомоги Христина Станкевич, у житті територіальних громад Жовківщини структура стане центром активного поширення правової інформації та доступу до консультацій соціально вразливих верств населення. Діяльність бюро спрямована на підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст; сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему; зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключно права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах; зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх; запобігання побутовій корупції на базовому рівні та ін.

Найголовніше, кожен, хто звернеться у бюро, отримає юридичні консультації, зможе скористатися електронними сервісами Мін’юсту та, за потреби, фахівці допоможуть отримати адвокатські послуги для здійснення представництва інтересів у суді. Для соціально вразливих верств населення послуги адвоката оплачуватиме держава.

Першоосновою діяльності системи безоплатної правової допомоги, в тому числі і працівників бюро, є повага до гідності людини та прагнення створити умови для рівного доступу до права і правосуддя – незалежно від рівня їх матеріальних статків чи ступеня соціальної вразливості.
— Свою роботу в районі, — підкреслила Христина Станкевич, — будуватимемо на засадах доброчесності, довіри та партнерства, оскільки якість послуг, що їх ми надаємо, залежить від рівня взаємної довіри, на якій ґрунтується наше партнерство з громадами, адвокатами, громадськими організаціями та місцевими органами влади.

Успішність їхньої роботи залежатиме і від співпраці. А ще з метою рівного доступу до правової інформації та правосуддя плануватимуться виїзні прийоми з надання юридичних консультацій для осіб з особливими потребами, мешканцям віддалених територіальних громад та спільнот.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.