Головна Соціальне життя Львівщиною мандрує проект «Ідея змінює країну»

Львівщиною мандрує проект «Ідея змінює країну»

478
0

Милосердя — риса, що свідчить про досконалість людини. Ще у грецькому тексті Нового Завіту милосердя передається терміном, який означає любов до ближнього, втілену в дії.

Саме такими намірами керуються організатори проекту «Ідея змінює країну», що продовжує мандрувати Львівщиною. Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, ЛОО «Спілки Української молоді в Україні», Український католицький університет та Львівський обласний молодіжний центр ставлять за мету активізувати молодь, яка може творити своє унікальне майбутнє, створити спільноту прогресивних людей і реалізовувати успішні ідеї во ім’я інших і України.

Пошук кращих ідей увінчався успіхом і на наших теренах. Обраний з-поміж 24 учасників проект юного жовківчанина Богдана Скоропада, учорашнього випускника школи, президента учнівського самоврядування району, і став головним поштовхом до проведення цієї неділі у Жовкві, на центральній площі, благодійного марафону «Біг за життя», у якому брали участь усі охочі — від малюків до літніх людей. Вагомим внеском була підтримка Богданової ідеї  Марією Деревінською, головою комісії з питань освіти у Жовківській районній раді. Мета заходу — збір коштів для надання допомоги дітям з тяжкими захворюваннями.

Серед учасників марафону — учнів, завзятих представників «Росинки», вчителів, лікарів, представників влади, громадських активістів — були й народний депутат Володимир Парасюк, заступник голови РДА Юрій Дубневич.

Загалом було зареєстровано 119 учасників. Забіг проходив на  чотири дистанції: 100 м, 500 м, 1000 м, 2000 м.

Серед 13 учасників марафону на найкоротшій дистанції, а це були діточки до семи років, першим був Станіслав Біловусов, другою — Аліна Жук, третім — Станіслав Візничак.

На  500-метровий забіг вийшли 38 дітей до 11 років. Тут переможцями стали Олег Ільницький, Володимир Ружицький (2 місце) та Софія Перепелиця (3 місце).

Кілометрову дистанцію долали понад 40 учасників, старші за 11 років. Найшвидшими стали Михайло Сохань, Орест Бейзик та Павло Шарко.

У двокілометровому забізі впевнено переміг студент медуніверситету  Василь Пелех, другу нагороду виборов Юрій Пунда, третє місце — за Володимиром Кучеребою (на світлині).

Не забули й про наймолодших учасників забігу — Юстину Данькевич та Захара Дольного. Найстаршого бігуна — мешканця Львова Богдана Українця — теж було відзначено.

Організатори та їхні помічники все зробили для того, аби найактивніші дістали нагороди. Переможців та призерів було відзначено медалями, жертводавці, що клали у скриньку збору коштів більше 50 гривень, отримували іменні медальки, до того ж усіх пригощали солодощами.

Звучали теплі слова подяки всім небайдужим, хто доклався до цієї благородної справи.

У благодійну скриньку зібрали 5 тис. 670 гривень. І, головне, вирішили не зупинятися — Жовкву чекає ще не один такий марафон. Марафон заради милосердя, заради допомоги і во ім’я збереження життя.

 

Надія Байбула.