Головна Соціальне життя На допомогу прийде централізована система «Призначення та виплата пенсій»

На допомогу прийде централізована система «Призначення та виплата пенсій»

355
0

З 1 липня 2016 року в територіальних управліннях Пенсійного фонду України Львівської області запроваджується нова система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій.

Головною метою та результа-том впровадження є: значне підвищення якості обслуговування громадян в органах ПФУ; обслуговування громадян в будь-якому органі незалежно від місця їх реєстрації; зменшення термінів обробки заяв та документів; можливість дистанційного доступу пенсіонера до своєї пенсійної справи; виключення можливості впливу людського фактору на визначення розміру пенсії.

Обслуговування громадян в будь-якому органі Фонду незалежно від місця їх реєстрації відбуватиметься за такою схемою:

1) Спеціаліст фронт-офісу, до якого звернувся відвідувач, з'ясовує мету візиту та приймає документи. На цьому етапі створюється електронна пенсійна справа: фор-мується заява, скануються документи, надані відвідувачем.

2) Заявник лише підписує роздруковану заяву і отримує розписку повідомлення про прийняття документів. Громадянину роз’яснюють можливість доступу до інформації, яка обробляється Пенсійним фондом, зокрема через web-портал, та пропонують на безоплатній основі отримати електронний цифровий підпис. Завершення процесу формування пенсійної справи відбувається у бек-офісі. Спеціаліст бек-офісу призначає пенсію, при цьому дані про стаж та заробіток із системи персоніфікованого обіку завантажуються автоматично.

Відомості про стаж за періоди роботи до впровадження системи персоніфікованого обліку, спеціаліст вносить вручну на підставі даних трудової книжки. Після введення всієї інформації система автоматично обраховує різні варіанти розрахунку пенсії для того, щоб вибрати оптимальний варіант.

Після запровадження цієї системи вся інформація про особу, що звертається за пенсією, зберігатиметься в електронній пенсійній справі, яка сформована під час першого звернення громадянина у Фонд. Електронну пенсійну справу оброблятимуть через централізовану систему призначення та виплати пенсій. Для пенсіонерів це означатиме, насамперед, скорочення терміну обслуговування під час надання документів (до 30 хвилин), строку призначення пенсій, зменшення кількості потрібних для цього документів. Ця система буде єдиною для всіх управлінь Пенсійного фонду України, захищеною за сучасними стандартами, що унеможливить втрату персональних даних та витік інформації. Пенсіонери зможуть звернутися з метою вирішення своїх питань до будь-якого управління Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання.

Окрім цього, кожен громадянин через веб-портал електронних послуг матиме доступ до своєї пенсійної справи. Одержавши електронний цифровий підпис, через персональний кабінет на веб-порталі можливо подати заяву на перерахунок пенсії, не виходячи з дому.

Крім того, через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду громадянин має право подати звернення, скаргу, отримати необхідну консультацію фахівців, записатися на прийом.

Позитивний ефект від впровадження нових технологій: максимальна автоматизація процесів від моменту звернення до призначення і виплати пенсії; перехід до електронних пенсійних справ; відмова від численних паперових архівів; економія коштів Фонду на утримання централізованих систем; упередження переплат та дублювання виплат; надійний захист персональних даних; мінімізація «Людського фактору», помилок, зловживань, корупції.

Галина  СКОРОПАД, заступник начальника управління.