Головна Соціальне життя Найбільш масштабний проект волонтерської кампанії

Найбільш масштабний проект волонтерської кампанії

326
0

Цими березневими днями волонтерські групи Жовківщини спільно із закордонними меценатами подарували  по-справжньому  світле та весняне свято надії для військовослужбовців із зони АТО.

За ініціативи та чіткої організації меценатів із Великої Британії, Сокальсько-Жовківської єпархії, за підтримки волонтерів Жовківщини та Народної самооборони району було закуплено 7 автомобілів (два позашляховики «Мітцубіші» та п’ять карет швидкої допомоги марки «Мерседес») для підтримки наших вояків на сході країни. У присутності представників волонтерських груп, священнослужителів, представників влади району автомобілі було передано військовикам для подальшого транспортування на Схід. Важливим внеском у цю благородну справу стала допомога із-за кордону. Представники української діаспори Британії, у минулому жителі Донеччини, надали унікальну та великомасштабну допомогу в придбанні такої кількості транспортних засобів. Іноземні волонтери вирішили залишитись інкогніто, позаяк вважають, що добрі справи робляться безкорисливо та від щирого серця, а не для піару. Ця волонтерська акція стала, напевно, найбільш масштабним проектом упродовж усієї волонтерської кампанії  на теренах Жовківського району. Швидкі та позашляховики передали військовим під егідою в. о. військового комісара Андрія Дубового.

Під очільництвом правлячого архієрея Сокалько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна група священнослужителів у числі о. Михайла Ткачіва (синкел єпархії), Ярослава Малиша (секретар-референт єпископа), о. Володимира Коткевича
(настоятель храму Успення Пресвятої Богородиці смт. Куликова), о. Романа Стецька (настоятель храму св. Дмитрія смт. Куликова), Степана Макара (настоятель храму св. апп. Петра і Павла с. Старої Скваряви) та інших відправили Молитву на освячення на центральній площі міста. Михаїл Колтун освятив автомобілі та здійснив чин благословення військовикам у цій неоголошеній, але священній війні проти російського окупанта та звернувся до захисників України, волонтерів: «Сьогодні кожен з вас, у той чи інший спосіб є захисником нашої Вітчизни. Адже ви своєю доброю волею, своїми ревними бажаннями підтримуєте нашу державу і наш народ в її межах. У межах свободи, незалежності та миру. Ви сьогодні піклуєтеся про Українську Армію,  ваша підтримка є неабиякою силою і зміцненням духу тих, хто зараз там, на кордоні, стоїть на захисті нашої держави, виконує свій священний обов’язок перед Батьківщиною. І ми сьогодні робимо велику пожертву, передаємо те, що захистить здоров’я, збереже життя. Говоримо вам сьогодні спасибі, і це «спасибі» є перед Богом відкрите, і хай Господь відплатить вам своєю щедрістю та милосердям. Ми мусимо бути певні того, що ми робимо свої благі діла для підтримки воїнів, їхнього духу та нашої Батьківщини. Адже підтримка духу – це  найважливіше: бо можна зі зброєю втікати, зі зброєю програвати, але, коли є незламний дух, то це  запорука  перемоги, успіху. Сьогодні ми посилаємо разом із цим транспортом всі наші молитви, цей дух для перемоги і захисту нашої країни. Господь прийме наші жертви і нагородить нас миром в Україні, а захисників, героїв – славою і честю».

До слова подяки долучились і військові. За вагомий волонтерський внесок та підтримку мобілізаційної політики свою вдячність висловив в. о. військового комісара Жовківщини А. Дубовий. Гарячі слова подяки  виказав і військовий  медик, який зовсім недавно повернувся з передової, розповівши присутнім про важливість такої допомоги на фронті та воєнні будні лікарів зони АТО. Своє слово подяки від влади району  висловив голова Жовківської районної ради Т. І. Швай. «Сьогодні чергова партія допомоги поїде на фронт для допомоги нашим побратимам. Хочу відзначити, що ще з листопада 2013 року і до сьогоднішнього дня, включаючи події Майдану та війну, Жовківський район ніколи не залишався байдужим та завжди відгукується на усі потреби наших громадян та військових. Із часів Майдану усі сільські ради, жителі району відгукнулись на прохання патріотів-захисників та допомогли тим, чим могли: хто їхав у Київ, хто приносив кошти, хто продукти. Хочу також подякувати церкві, адже починаючи з найпершого дня цих буремних подій в країні, з початком волонтерської діяльності, на цій площі завжди лунала молитва, збиралася громада, церква організовувала збір коштів  у храмах на потреби як  Майдану, так і вояків, що захищають рубежі нашої країни на Сході. Як ми вже сьогодні згадували – найважливішим для нас зараз є молитва, нам треба молитись до Бога і просити в Нього заступництва, просити сили, здоров’я, витримки та духу, аби зупинити ворога і подолати його. На сьогодні волонтерська допомога є вкрай важлива для наших воїнів, і немає різниці чи це продукти, одяг або ж транспорт – усе це запорука захисту їхнього життя. Я вірю в нашу перемогу, ми всі повинні вірити в неї, адже наша віра та підтримка бійців тут – це їхня перемога там, у зоні бойових дій. Слава Україні! Героям Слава!».

Волонтерський подвиг є великою допомогою для наших хлопців на Сході, оскільки карети швидкої допомоги є найбільш необхідний у зоні АТО транспорт, який рятує життя пораненим солдатам. Як бачимо, в Україні і поза її межами є ті небайдужі люди, в яких болить серце за Україну, щемить душа за своїх співвітчизників, і які всіма своїми силами намагаються допомогти рідним народу і державі, як це сьогодні зробили наші волонтери. Війну виграють, маючи надійний тил, і в Української Армії, як бачимо, такий тил є — це народ, що не знає кордонів.

Віталій СЛУКА.