Головна Соціальне життя Нові вулиці — нові назви

Нові вулиці — нові назви

1213
0

Після закладення ринкової площі поступово виникають вулиці. 1607 року утворилися вулиці Белзька (теперішня Запорізька), Хрестова, Мурована, 1609 року виникли вулиці Широка на Львівському передмісті та На скалці і Ярославська на Глинському передмісті. У 1627 році стараннями війта Блажея Напори виникли вулиці Болотна і Зелена. Такі  дані про розбудову Жовкви знаходимо в історичних джерелах.

Крізь століття наше славне місто розвивається, виростають нові квартали забудов, нові вулиці. Про розбудову Жовкви у руслі сьогодення ми попросили розповісти заступника міського голови Романа Володимировича Щура.
За останні шість років Жовків-ською міською радою розроблено новий квартал індивідуальних забудов «Равська праворуч» на 138 земельних ділянок. За пропозицією членів виконкому приймається рішення про присвоєння назв новим вулицям. Відтак з новим кварталом у Жовкві виникли вулиці, про які ми, можливо,  чуємо вперше. Це такі, як Миколи Аркаса (63 номери будинків), Бічна М. Аркаса (26), Окружна (51), Богдана Ступки (37), Юліана Буцманюка (32), Генерала Чупринки, Князя Ігоря, Михайла Жука. За поданням Жовківської міської ради нові назви вносять у Єдиний державний реєстр вулиць. На підставі цього громадяни уже індивідуально розробляють проекти забудов.

У 2015 році Жовківською міською радою затверджено ще один квартал індивідуальних забудов між вулицями Зеленою і Короленка. Після історичних подій у столиці держави й увіковічнення пам’яті Небесної Сотні нову вулицю назвали на честь Героїв Майдану – 66 ділянок індивідуальних забудов. Спочатку хотіли перейменувати вулицю Гагаріна, але проведене опитування мешканців не підтвердило їх однозначної підтримки даної пропозиції, бо людям доведеться вносити зміни у документи прописки. Тому вирішено назву Героїв Майдану дати новій вулиці.

Новий квартал для учасників АТО розроблено по вулиці С. Петлюри (тут уже назви не присвоювали, а продовжили нумерацію наявної вулиці). Під індивідуальні забудови надано земельні ділянки у кінці вулиці Лесі Українки, впорядковано і продовжено нумерацію будинків. У Жовкві учасникам АТО надано 38 земельних ділянок, заяв подано понад 200. Оскільки на території міста немає землі для індивідуальних забудов, то Жов-ківська міська рада звернулася з проханням до Воле-Висоцької сільської ради, проплатила за виготовлення технічної документації для розроблення кварталу дачного будівництва в урочищі «Під Винниками». За пропозицією голови районної організації спілки учасників АТО (у міську раду подано список) земельні ділянки роздано 63 учасникам АТО, які передусім потребують покращення житлових умов.

З такою ж пропозицією Жовківська міська рада зверталася у Сопошинську. Проте сільська рада  відмовила, бо генеральний план Сопошина перебуває у стадії розроблення.
Загалом у Жовкві три основні містоформуючі вулиці, а саме: Львівська, Богдана Хмельницького, Лесі Українки (так склалося історично, бо ж у тих напрямках було зведено основні брами виїзду з міста  — діюча Глинська, Туринецька, Львівська). Найменшою вулицею Жовкви є вул. Відродження (бічна вул. Зеленої), на якій зведено лише шість індивідуальних житлових будинків.

Заслуговує уваги гарний приклад мешканців вулиці Пільної. Минулого року міська рада частково провела каналізування. Жителі даної вулиці за свої кошти проклали бордюри, щебенем виклали тротуари. Наступного року міська рада продовжить роботу ініціативних мешканців, заасфальтує дорогу.  Ініціатором й активістом благоустрою Пільної виступив її мешканець Євген Оленич. На зданій вулиці буде обладнано і дитячий майданчик.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.