Головна Соціальне життя Перший крок до комфортних умов життя у багатоквартирних житлових будинках

Перший крок до комфортних умов життя у багатоквартирних житлових будинках

266
0

Житлова сфера — це найважливіша складова всього міського господарства, від стану якої значною мірою залежить соціальна і політична ситуація як у місті, так і державі. Український уряд визнає великі недоліки будинків, в яких живе більшість громадян. Частина мешканців все ще сподівається, що держава, міська влада все-таки винайде кошти для проведення капітального ремонту їх будинків. Змінився час, змінилася структура власності в житловому фонді. Зберігати стару систему управління будинками неможливо, яке б у декого не було бажання. Тому головним напрямком реформування житлового фонду є створення об’єднань співласників багатоквартирних будинків. Їх поява сприятиме розвитку ринкових відносин у житлово-комунальній сфері, що, своєю чергою, стимулюватиме до підвищення якості надання послуг.

 З метою надання допомоги мешканцям у поінформованості, юридичної підтримки щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Жовкві голова ГО «Гільдія підприємців Жовківщини» Іван Костюк та голова ЖРО ПП «Громадянська позиція» Андрій Мазан зорганізували у районному Народному домі зустріч – лекцію «ОСББ — перший крок до комфортних умов життя у багатоквартирних житлових будинках». Ціллю створення ОСББ є збереження свого власного майна, безпечне проживання для себе та своїх дітей, комфорт та чистота місць загального користування, ефективне утримання та використання спільного майна, отримання якісних житлово-комунальних послуг і, головне, використання коштів на потреби саме свого будинку. Про юридичні й технічні аспекти створення ОСББ розповів представник ГО «Ресурсний центр для ОСББ» (м. Львів) Андрій Бурий, відповів на запитання присутніх. Присутніх найбільше турбувало те, як прийняти у власне обслуговування ті будинки, у яких 20-30 років не проводилися ремонти. Це означає усі проблемні питання взяти на себе? Консультант наголосив, що обов’язково при передачі будинку необхідно вказати наявний технічний  стан.

У Жовкві ефективно працює більше п’яти створених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. За словами організаторів, на наступні такі зустрічі запрошуватимуть їх членів, щоб поділилися перевагами існування ОСББ із власного досвіду.

Перевага об’єднань співвлас-ників багатоквартирних будинків у тому, що на сьогодні вони є запорукою наведення порядку в житлово-комунальній сфері. Створивши об’єднання, мешканці можуть відмовитись від послуг комунальних господарств, отримати у своє користування будинок та у власність прибудинкову територію, самі визначати, що і коли їм необхідно прибирати, ремонтувати, купувати тощо, а головне — контролювати якість надання житлових послуг і використання коштів!

Уляна Головенько.