Головна Соціальне життя Хай неперевершений витвір природи — ліс — надихає на добрі помисли та...

Хай неперевершений витвір природи — ліс — надихає на добрі помисли та вагомі справи!

375
0

Цьогоріч своє професійне свято лісоводи Жовківщини зустрічають у непростій обстановці. В галузі, в економіці, в країні.  Проте, завдяки наполегливій праці колективу та зусиль адміністрації, наше підприємство змогло досягти приросту прибутків, сплати всіх податків, своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати.

Із початку 2015 року лісгоспу вдалося досягти обсягу реалізації на 21,6 млн. грн., що переважає аналогічний період минулого року на 8,3 млн. грн. або на 61 %. Обсяг сплати  податків до бюджетів всіх рівнів склав за цей період 5 515 тис. грн. (232,6 % до аналогічного показника минулого року). Сплата лісового доходу за перше півріччя 2015 року склала 1 986 тис. грн. (289,1 % в порівнянні з першим півріччям 2014 р), ПДВ – 631 тис. грн., ЄСВ –  1 913 тис. грн. (186,3 % в порівнянні з першим півріччям 2014 р).   

Обсяг заготівлі за вісім місяців 2015 року склав 34 110 м3, що становить 99,5 % до аналогічного показника минулого року, в тому числі заготівлі від рубок головного користування – 24 490 м3, рубок догляду – 9 620 м3, що приблизно аналогічно показникам минулого року. Іншими словами, за першу половину 2015 року наше підприємство змогло наростити обсяг реалізації більш, ніж на половину, при цьому не збільшуючи обсяги заготівлі деревини. В значній мірі це результат роботи наших лісівників — компетентного та ефективного ведення господарства, професійного провадження політики збуту та максимального залучення внутрішніх резервів. Уміле керівництво виробничими процесами та правильна організація роботи забезпечують приріст реалізації при умові ведення невиснажливого користування лісовими ресурсами.  

Ріст обсягів реалізації дав можливість запровадити системи преміювання та підвищити рівень середньої зарплати працівників лісгоспу. Так, середня зарплата одного працівника за підсумками восьми місяців 2015 року до 4665,2  грн., що складає 182,8 % (до аналогічного показника минулого року).  Середня заробітна плата працівників лісового господарства склала  4777,51 грн.  (172 % першого півріччя 2014 року); середня заробітна плата працівників інших виробництв (промисловості) – 4122,86 грн.  (207,7 % першого півріччя 2014 року).

Варто відзначити, що зростання рівня середньої заробітної плати вдалося досягнути на тлі значного збільшення чисельності працівників, а саме – у першому півріччі 2015 року середньооблікова чисельність склала 203 людини проти 152 людей за аналогічний період минулого року.

Як і кожного року, значна увага приділяється відновленню лісів. За період проведення лісокультурної кампанії весною 2015 року було висаджено 128 га лісових культур. Аналогічний показник минулого року склав 124 га. Вже традиційно, при проведенні лісокультурної кампанії першого півріччя 2015 року у рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» з метою виховання шанобливого ставлення до лісових багатств, до посадки лісу залучалося підростаюче покоління та інші представники громади.

Пріоритетним завданням діяльності лісгоспу залишається охорона та захист лісу – в першу чергу від пожеж. За перше півріччя 2015 року по ДП «Жовківський лісгосп» з метою запобігання виникненню та поширенню лісових пожеж було проведено роботи з влаштування мінералізованих смуг загальною протяжністю 183 км при запланованому рівні 50 км, протипожежних розривів – 23 км при плановому рівні 15 км. На підприємстві організовано 7 опорних протипожежних пунктів, є дві постійно діючі пожежно-хімічні станції, силами лісової охорони регулярно здійснюється моніторинг територій державного лісового фонду з метою виявлення та запобігання виникненню лісових пожеж. У пожежно-небезпечний період на підприємстві організовуються щоденні чергування на випадок попередження та раннього виявлення випадків лісових пожеж з метою швидкого реагування та координації дій сил лісової охорони.

Важливе значення для охорони лісу від пожеж має придбання підприємством для підрозділів засобів боротьби з вогнем, серед основних варто виділити придбання у першому півріччі 2015 року двох мотопомп, які неодноразово демонстрували свою практичність та ефективність при локалізації невеликих осередків вогню, таких як запалена суха трава чи стерня.

Із початку трагічних подій на сході України наше підприємство приймало активну участь у зміцненні обороноздатності нашої держави – це і гуманітарна поміч, і збір добровільних внесків на потреби АТО, забезпечення потреб армії лісопродукцією за спеціальними цінами, ремонт техніки тощо. Хотілося б згадати імена наших працівників, котрі цьогоріч були призвані та мобілізовані до лав армії, серед них і ті, хто був залучений до бойових дій у зоні АТО. Це Ю. М. Леськів (Бутинське л-во),  А. В. Кобрин, М. Г.  Широковський., В. Я.  Канцір, О. Є. Бучко, В. Я. Горлай («Лісокомплекс»), Р. С. Харко, В. Ю. Тягло (апарат управління, відділ лісового господарства). Завдяки їх щоденній службі та звитязі тих, хто пройшов крізь горнило війни в АТО, зберігається спокій в нашій державі.  

Окремим відповідальним та вкрай важким завданням для нашого підприємства стало залучення ресурсів нашого підприємства – як матеріальних, так і людських – до будівництва фортифікаційних споруд на сході нашої держави. Починаючи з травня місяця, до будівництва захисних споруд та укріплень від нашого підприємства було залучено вже 44 людини, в тому числі дехто з них – двічі. Всього ж при будівництві фортифікаційних споруд на сході нашої держави, працівниками ДП «Жовківський лісгосп» відпрацьовано 887 людино-днів.

Повертаючись до приємного, з нагоди свята, хочеться висловити вдячність працівникам нашого підприємства та окремою подякою відзначити працівників В’язівського лісництва –  тракториста В. Я. Дружбляка, майстра лісу М. М. Левочка, працівників Зіболківського лісництва – тракториста С. І. Ониська, майстра лісу І. С. Ониська, працівників Бутинського лісництва – лісокультурниці О. М. Волощук, тракториста Б. В. Августовського, працівників Любельського лісництва – майстра лісу А. Д. Євуша, лісокультурницю М. І. Бутинець; кращих працівників Низівського лісництва – бухгалтера Л. М. Косацьку, вальника лісу І. В. Бігуна, працівників Великомостівського лісництва – лісокультурницю Г. М. Мавдрик, працівників Соснівського лісництва – тракториста Р. Є. Гарасима, майстра лісу Р. П. Шпака; працівників «Лісокомплексу» — стропальника В. П.Сала, водіїв на вивезенні лісопродукції — М. В. Сухораба та В. Я. Максиміва, слюсара-ремонтника В. В. Паламаря, верстатника М. М. Кріпа та всіх інших працівників, чиєю наполегливою працею ми завдячуємо відновленню та зростанню лісів нашого краю.

Підсумовуючи вищесказане, варто зазначити, що до свого професійного свята лісівники нашого краю підійшли зі значними здобутками. Суттєве зростання обсягів реалізації при сталому рівні заготівлі, зростання прибутків, збільшення випуску продукції переробки, середньої заробітної плати, продуктивності праці, суттєве зростання обсягів сплачених податків та зборів, виконання та перевиконання робіт по лісовому господарству тощо, все це свідчить про якісно новий рівень ведення підприємством своєї діяльності, що є заслугою як адміністрації лісгоспу, так і кожного окремого нашого працівника-лісовода, чия повсякденна заповзята праця дозволяє лісовій галузі краю процвітати та відновлюватись. Наявні позитивні зрушення та здобутки, що пережило наше підприємство за останні вісім місяців, – міцний фундамент для подальшого розвитку лісгоспу та запровадження ще більше позитивних задумів та починань, а відтак – збільшення багатств лісової флори та фауни; через вміле та невиснажливе лісокористування повернути лісам краю роль не ресурсу для заготівлі деревини, а рекреаційно-оздоровчі, природоохоронні, науково-дослідні функції тощо. Найкращим подарунком нам, лісівникам, до нашого професійного свята є можливість наших краян оцінити нашу роботу за її результатом – через задоволення духовних, естетичних потреб людини при кожному відвідуванні лісів, через можливість особисто причаститись до безмежної барвистості лісових багатств, будь-то збирання лісових трав або ягід, чи просто відпочинок у лісі.

Мрія кожного лісівника – це можливість наших краян хоча б на мить подивитися на ліс очима професійних лісоводів – відчути те, що ми відчуваємо кожного разу, дивлячись на вирощене деревце, доглянутий молодий ліс, кожний екземпляр приживленої рідкісної культури, на цвіт рідкісної цілющої рослини тощо.