Головна Соціальне життя Реалізація проекту “Рука допомоги” стартувала на Львівщині

Реалізація проекту “Рука допомоги” стартувала на Львівщині

213
0

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» із внесеними змінами, згідно з постановою КМУ від 31.01.2018 № 40, Львівська, Харківська та Полтавська області визначені учасниками цього проекту.

Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:
– членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
– внутрішньо переміщених осіб.
Для участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Жовківської РДА з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). Органи соціального захисту населення формують списки осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті.

Пілотний проект “Рука допомоги” передбачає три напрями підтримки малозабезпечених та переселенців — це працевлаштування таких осіб, залучення до громадських робіт і надання фінансової допомоги на відкриття власної справи. Цьогоріч суму фінансової допомоги збільшили до 70 тис. гривень. Це безвідсоткова допомога, важливо, що сума до повернення при цьому зменшується на суму сплачених за три роки податків.

Для забезпечення роботою учасників пілотного проекту, зокрема через створення для них нових робочих місць, фінансову допомогу можуть надавати діючим суб’єктам господарювання, які працевлаштують не менш, як двох осіб із числа малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених із військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше, як на два роки, за скеруванням центру зайнятості.

Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбаченим його бізнес-планом.
Фінансову допомогу не повертають, якщо:
– сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;
– учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш, як двох осіб — членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш, як на два роки.

За більш детальною інформацію звертатись в управління соціального захисту населення Жовківської РДА (3 поверх, над “Рукавичкою”, тел. 21-309).