Головна Соціальне життя Що потрібно знати жовківчанам про урядову програму «Доступні ліки»

Що потрібно знати жовківчанам про урядову програму «Доступні ліки»

316
0

У квітні минулого року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Згідно з показниками Державного бюджету України на 2018 рік, на продовження дії програми «Доступні ліки» для Львівської області передбачили фінансовий ресурс у сумі 65 млн. 302,4 тис. гривень, з яких 30000,0 тис. гривень розподілено на адміністративно-територіальні одиниці області.
У лютому Міністерство охорони здоров’я затвердить новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Наразі визначили граничні ціни для препаратів і очікують заявки від фармвиробників та імпортерів.

Також були ухвалені зміни, що впроваджують новий механізм ціноутворення для препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби, фармкомпанії матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити список препаратів, що відшкодовуватимуться на 100 % за державний кошт. Очікується, що споживання безоплатних лікарських засобів в упаковках зросте на 30 %.

Реєстр ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою «Доступні ліки», переглядається двічі на рік — у січні та липні. Уряд ухвалив зміни до програми, які дозволяють збільшити кількість безоплатних препаратів щонайменше на 10 торгових назв та додають 2 діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу. Це дозволить збільшити асортимент медикаментів для пацієнтів, яким навіть незначна доплата є обтяжливою для сімейного бюджету.

Постанова передбачає запровадження електронного рецепту. Електронний рецепт значно спростить і маршрут пацієнта, і звітування аптечних закладів та кінцевих розпорядників коштів.

Сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 3 види нозологій: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Реєстр лікарських засобів, що входять до програми реєібурсації (відшкодування вартості ліків державою), налічує 198 препаратів, 32 з яких для пацієнтів є безкоштовними.
Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Рішенням Міністерства, за рекомендацією національних та міжнародних експертів, до програми планують додати для забезпечення хворих по 3 нових нозологій 9 МНН: для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі.