Головна Соціальне життя У Добросині запрацювала відновлена амбулаторія сімейної медицини

У Добросині запрацювала відновлена амбулаторія сімейної медицини

574
0

Напередодні нового року приємний подарунок отримала не тільки велика сім’я медичних працівників, а і вся громада Добросинської сільської ради. У день великого релігійного свята – Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці – відбулось урочисте відкриття лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Добросині.

Роботи з капітального ремонту будівлі тривали шість важких років. Звичайно, були незручності в роботі амбулаторії як для працівників, так і для пацієнтів. Та всі з розумінням ставились до тимчасових труднощів, щоб отримати нарешті якісні умови праці та обслуговування.
Відкриття амбулаторії відбулося за участі голови Жовківської РДА Надії Щур, заступника голови Жов-ківської районної ради Алли Жук, головного лікаря Жовківської ЦРЛ Ігоря Шевціва, головної медсестри Жовківського району Наталії Галапац, головного лікаря лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Добросина Світлани Олексів на чолі з медперсоналом, голови Добросинської сільської ради Галини Гец, директора Добросинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мирослава Федорука, меценатів Володимира Босого та Андрія Клуба, гостей та жителів села.

Розпочався ремонт лікарської амбулаторії ЗПСМ у 2011 році за спонсорські кошти. На роботи  за 2011-2014 роки було виділено 19000 грн. з районного бюджету та 258 тис. грн. спонсорських коштів. За них проведено добудову приміщення, замінено вікна та двері на металопластикові, на даний момент ремонт ЛАЗПСМ не завершений у зв'язку з відсутністю фінансування.
Сільська рада с. Добросина у 2016 році виграла конкурс мікропроектів Львівської обласної ради, отримавши 282374 грн. Проект під назвою «Реконструкція приміщення амбулаторії загаль-ної практики сімейної медицини з впровадженням енергозберігаючих технологій на вул. Учительській, 6 а в с. Добросині  Жовківського району».  Загальна вартість – 282374  грн., обласний бюджет – 100000 грн., районний бюджет – 100000 грн., сільської  ради бюджет —  46374 грн., коти  громади — 36000 грн. У кінці 2016 року додано з районного бюджету — 30000 грн. і 40000 з місцевого бюджету.

«У непрості часи ми живемо, є чимало питань і викликів, але розвиток нашої держави, району починається з ось таких, на перший погляд, простих, але дуже важливих подій, — зазначила у вітальному слові очільниця району Надія Щур. – Ми крок за кроком повинні побудувати нову країну: заради наших дітей, заради їх майбутнього. І я переконана – нам це вдасться. Сьогодні ми спільними зусиллями й області, і району, і сільської ради, і небайдужих добросинців втілили в реальність багатостраждальний проект. І це радує».

Далі керівництво району та села перерізало символічну жовто-блакитну стрічку на вході до медичного закладу. А священнослужитель о. Богдан Мурований за добрим християнським звичаєм освятив споруду та новесенькі приміщення. Після урочистого перерізання стрічки та освячення всі охочі змогли оглянути приміщення амбулаторії, оцінити комфортабельні умови.
Відтепер амбулаторія відповідає всім сучасним вимогам, що дає можливість значно покращити як надання допомоги, так і проведення профілактичних заходів мешканцям: повністю зроблено фасад та відремонтовано покрівлю, здійснено перепланування кімнат в споруді, є система водовідведення та каналізації, сучасний санвузол, встановлено металопластикові вікна та нові двері, замінена підлога та електропроводка. Також в амбулаторії будуть функціонувати кабінет сімейного лікаря, фельдшера, акушерки, кабінет профілактичних щеплень, маніпуляційна. Амбулаторія частково оснащрна новими сучасними меблями й укомплектована необхідним медичним інструментарієм.

Нині любо завітати до медичного закладу, де все зроблено добросовісно і якісно в ім’я та на благо людини – жителя сільської місцевості. Тепер добросинці, а також мешканці прилеглих територій зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу у затишному, теплому і привітному приміщенні амбулаторії, а ще просто звернутися за вітамінами.
Щиро сподіваємося, що це не остання добра справа в галузі охорони здоров’я.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ,
Зоряна ГУМНИЦЬКА.