Головна Соціальне життя Минулого четверга відбулася позачергова сесія Жовківської районної ради

Минулого четверга відбулася позачергова сесія Жовківської районної ради

355
0

Усі питання, внесені у порядок денний, стосувалися фінансової життєдіяльності нашого району, функціонування освітянської і медичної галузей, соціальних сфер, виплати допомог. Проте, на превеликий жаль, депутати районної ради не поспішали брати участь у сесійному засіданні. На відміну від запрошених голів місцевих рад,  керівників відділів і служб, структурних підрозділів, які прибули вчасно і численно, народні обранці не продемонстрували пунктуальності і дисциплінованості. Коли ж було зареєстровано кворум депутатів — 46 чол., голова районної ради Тадей Швай розпочав засідання, щоправда, із більш як півгодинним запізненням.

Після виконання Державного Гімну, хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих на Майдані та в зоні АТО. Прийнявши пропозицію депутата Михайла Коваля про внесення для розгляду Програми «Діти Жовківщини», обранці районної ради проголосували за пропонований порядок денний.

На позачерговій, 36-й сесії Жовківської районної ради, з усіх бюджетних питань доповідала начальник фінансового управління Жовківської райдержадміністрації Галина Вус. Спочатку головний фінансист району прозвітувала про виконання бюджету Жовківського району за 2014 рік. Торік районний бюджет виконано на 100,8 відсотків. Основними джерелами дохідної частини були надходження від сплати податків фізичних осіб — 80,2 відсотків і плати за землю — 14,2 відсотків. Окрім 12 місцевих рад, усі інші забезпечили виконання запланованих показників у бюджети місцевого рівня. Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету Жовківського району за 2014 рік за доходами у загальній сумі 406924,5 тис. грн. і видатками у загальній сумі 406605,1 тис. грн.

Фінансової життєдіяльності району протягом нинішнього року стосувалося питання про внесення змін до бюджету Жовківського району на 2015 рік. Із метою погашення кредиторської заборгованості розпорядників коштів районного бюджету та місцевих рад району відповідно до Програм, що утворилася в районному бюджеті у кінці 2014 року у зв’язку з неоплатою управлінням державної казначейської служби у Жовківському районі платіжних доручень за взятими ними зобов’язаннями, щодо цього питання враховано бюджетні зміни. За погодженням комісії з питань бюджету і фінансів, члени якої опрацювали  фінансові пропозиції, депутати проголосували за відповідні рішення. Обранці райради внесли  зміни до Програми «Одноразова  матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам, згідно з розпорядженнями голови Жовківської РДА на 2015 рік», для її реалізації виділено 150 тисяч гривень.

До бюджетних питань, які були внесені у порядок денний, у депутатів не було зауважень. Лише Ігор Іванюк вніс пропозицію заслухати на наступній сесії начальника податкової інспекції у Жовківському районі про рівень сплати податків  підприємцями — власниками АЗС, торгових точок, які розташовані на територіях місцевих рад.

Після завершення позачергової сесії Жовківської районної ради прозвітувала про роботу перший заступник голови Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур. Очільниця виконавчої влади району проаналізувала усі виробничо-соціальні сфери Жовківщини, акцентувавши увагу на спільних досягненнях, до яких долучились як керівники галузей, так і трудові колективи. Проте є ще чимало проблемних питань, над вирішенням яких треба працювати (докладний звіт читайте у наступному номері).

Заступник голови Лівівської обласної державної адміністрації Володимир Харчук, який брав участь у сесійному засіданні, звернув особливу увагу на сплату земельного податку, який буде основним джером наповнення бюджету району. Нашої суспільної підтримки — психологічної і фізичної — потребуватимуть демобілізовані зі зони АТО. Заступник ОДА наголосив на  реальному соціальному захисті українських військових.

Стосовно вкрай наболілого у районі запитання депутата Михайла Дмитріва про відповідальність мера Львова А. Садового за зволікання над вирішенням проблеми Львівського полігону ТПВ, то Володимир Харчук заявив чітку позицію ОДА: не лише закрити сміттєзвалище, а й провести цикл робіт для подолання екологічних наслідків. Таку ж радикальну думку щодо нагальної потреби вирішення питання екологічного лиха на території району озвучив у виступі голова Жовківської районної ради Тадей Швай. На наступну сесію райради депутати внесли пропозицію запросити і заслухати міського очільника Львова А. Садового і голову Львівської ОДА О. Синютку.

Уляна Лащівська.