Головна Соціальне життя У залі Жовківської РДА були нагороджені матері-героїні

У залі Жовківської РДА були нагороджені матері-героїні

361
0

Мама, матінка, матуся, мамочка… Як же багато слів ми вживаємо, аби назвати  нашу найріднішу людину.  Ми  бачимо у ній безліч постатей, які у різних життєвих ситуаціях були для нас усім, чого ми прагнули: люблячою людиною, опорою, прикладом, другом, годувальницею, вчителькою… Та, перш за все, мама — це людина, любов якої не знає меж, споріднена душа, плоть і кров. Та, якій завдячує кожен своїм життям, котра під серцем виносила та віддала все, що в неї було. Місія мами — найбільш унікальне людське покликання, котре вимагає повної самовіддачі та чистої безкорисливості. 

Кожного року доброю традицією для районної влади стало відзначення клопіткої материнської місії. А цьогоріч, напередодні Дня матері, за такої нагоди минулого четверга у малій конференційній залі Жовківської РДА були нагороджені ті, які виконали цей обов’язок у п’ятикратному, шестикратному, дехто і в більшому обсязі, – це матері-героїні. За щиру любов, клопітку материнську працю, недоспані ночі та велич материнського призначення звання матері-героїні були присвоєні:

М. Б. Майбук, Н. С. Олексин,  О. Я. Гададі, М. М. Кобрин,  Л. М. Гнідець, Н. А. Жуковській,  С. І. Максимів, А. І. Шай, М. А. Чорній, І. В. Забронській, О. Й. Гашко.

Почесні та щирі слова привітання віддали матерям керівники районної влади – голова Жовківської РДА Н.С. Щур та голова Жовківської РР Т. І. Швай: «Шановні наші мамочки! Всі традиції, які примножувались та збагачувались нашим народом упродовж віків – йшли від жінок. За довгий час українська жінка пройшла дуже багато випробувань. Та зуміла зберегти в собі вогонь материнства. Вона боролась за свій дім, за дітей, за свою Україну. І разом з цим виховувала своїх дорогих діточок у дусі найкращих українських традицій. Ви маєте від Бога велику честь – мати дітей, дарувати життя і жити заради них. Від всієї душі вітаю Вас, зичу міцного здоров’я, тепла, щастя, миру та спокою. Хай діти ростуть Вам на радість, а усі задуми та мрії, які Ви плекаєте для своїх діток, хай збуваються!» – цими щирими словами привітала матерів голова Жовківської РДА Н. С. Щур. Свої сердечні вітання висловив дорогим неням і голова Жовківської РР Т. І. Швай: «Дорогі матері! Безумовно, найбільше і найдорожче, що може бути на світі – це можливість продовжувати людський рід. А місія материнства – це місія життя, яке Ви даруєте своїм діточкам. Недаремно свято матері, яке ми відзначатимемо, святкується саме в травні, в той час коли по всіх церквах моляться до Матері Божої.  Відзначення Дня матері вперше започаткували у США в 1903 році, а в Україну це свято прийшло у 1928 році. З приходом наших «визволителів» — його заборонили. Проте у 90-х роках його знову продовжили святкувати і так до сьогодні. І це по праву найблагородніше свято – вшанувати матір, яка недоспала ночей, виховувала своїх дітей. Мама для кожного є найдорожчою. Ми завжди знаємо, що вона підтримає та розрадить, допоможе і дасть потрібну пораду – усі ринуть до материнського гніздечка, адже там завжди любов і тепло. Зі святом Вас! Велика дяка за Вашу материнську любов, за виховання дітей, за материнський подвиг.

Щастя Вам, міцного здоров’я, миру, злагоди і Божого благословення!». Матерям-героїнями вручили посвідчення, ордени та квіти.

Здригнулося материнське серденько, та заблищали глибокі світлі очі, коли прозвучали чутливі мелодії пісень про маму «Шана» та «Мамина Калина» у виконанні Н. Полоцької. Щире почуття материнства та глибоку любов до матері пронесла у авторських поетичних рядках в. о. керівника відділу культури Жовківської РДА Г. Фесюк.

Материнська любов та праця є безцінна, мати – у кожного одна, а якщо це мати-героїня, тому пощастило вдвічі. Та все ж мама – це наймиліша і найдобріша людина в житті кожного, тож бережімо своїх матерів, без них не було б нас!

Віталій СЛУКА.