Головна Соціальне життя До уваги осіб, які мають статус «Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни»

До уваги осіб, які мають статус «Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни»

2641
0

Нещодавно на сторінках народного часопису Жовківщини йшлося про те, що з 1 липня 2015 року в Україні діють нові правила надання громадянам пільг, оскільки  Верховною Радою України 28 грудня 2014 року прийнято Закон України № 76-VIII «Про внесення змін до та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», яким внесено зміни до окремих законів України, зокрема, до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», згідно з яким з 01.07.2015 пільги надаються окремим категоріям пільговиків, і в тому числі членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, за умови, якщо розмір середньомісячного доходу сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує  величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2015 році – 1710 гривень). Сьогодні хочу звернути увагу на те, що статус «сім’я загиблого (померлого) ветерана війни»  надано батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби в зоні проведення АТО.

Аналізуючи подані декларації про доходи пільговиків даної категорії, хочу зазначити, що сім’ї втратили право на пільги в подальшому, а також на перерахунок таких пільг з 1 липня 2015 року. На сьогодні питання надання пільг батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби в зоні проведення АТО, залишається досить актуальним.

Що хочу порекомендувати таким громадянам? Постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 1993 року № 379 «Про посвідчення  на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби» передбачено видачу посвідчень встановленого зразка батькам, дружині або чоловіку та дітям указаних військовослужбовців.

У відповідності до постанови,  посвідчення таким пільговикам видаються районними військовими комісаріатами.

Зазначені громадяни, отримавши статус члена сім’ї або дитини військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби, використають своє право користуватися пільгами з оплати за житлово-комунальні послуги згідно з іншим Законом України, а саме — Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», яким і передбачено надання пільг без врахування сукупного доходу сім’ї. Статтею 12 вище зазначеного Закону України надається 50-відсоткова знижка плати за користування житлово-комунальними послугами в межах встановлених норм. При наданні цих пільг не враховуються доходи сім’ї.

З цього випливає, що родини загиблих військовослужбовців не обмежені рівнем доходів під час отримання пільг.

Одночасно хочу  сказати, що батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, користуються правом безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом, відповідно до закону. Такі пільги передбачено  у статті 14 Закону України, про який ми ведемо мову.

Отримавши статус і, відповідно, посвідчення встановленого зразка,  громадяни звертаються до управління соціального захисту населення  Жовківської РДА для внесення такої інформації до Єдиного Державного Автоматизованого Реєстру Пільговиків та інформування організацій-надавачів послуг.

Працюючи на даній посаді з моменту створення в управлінні соціального захисту населення відділу пільг, практичного досвіду роботи, а також питань, які найчастіше задають громадяни, хочe прокоментувати деякі деталі, які стосуються проїзду, а саме визначення у Законі України

«Про автомобільний транспорт»:

автобусний маршрут — шлях проходження автобуса між початковим та кінцевим пунктами із визначеними зупинками на дорозі для посадки (висадки) пасажирів;

автобусний маршрут міський  —  автобусний  маршрут,  який не виходить за межі території населеного пункту;

автобусний маршрут  приміський  —  автобусний  маршрут,  який з'єднує населені пункти, і протяжність якого не перевищує 50 км;

автобусний маршрут міжміський — автобусний маршрут, який з'єднує населені пункти, і протяжність якого перевищує 50 км.

Підприємства транспорту зобов'язані забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Ольга СТОРОЖУК, начальник відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, управління соціального захисту населення Жовківської РДА.