Головна Соціальне життя Виплата пенсій переселенцям

Виплата пенсій переселенцям

2021
0

Держава розробила спеціальний порядок призначення та виплати пенсій і соціальних виплат з метою забезпечення принципу адресності, тобто гроші отримує саме та людина, яка має на це законне право.

Сьогодні, відвідавши будь-яке відділення Ощадбанку з паспортом, довідкою внутрішньопереміщеної особи та банківською карткою, пенсіонер може здійcнити будь-яку операцію з власним рахунком (зняти готівку, оплатити житлово-комунальні послуги, перевірити баланс тощо).

Функцію фізичної ідентифікації пенсіонерів-перселенців покладено винятково на відділення Ощадбанку. Для її проведення клієнти мають особисто прибути в Ощадбанк із паспортом і платіжною карткою. Внутрішньопереміщені особи, які отримують пенсію та мають звичайну картку,  мають проходити процедуру фізичної ідентифікації кожні три місяці. Переселенці, що мають платіжну картку, яка водночас є електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), проходять цю процедуру перший рік кожні шість місяців, а надалі — один раз на рік. Для цього не потрібно відвідувати органи Пенсійного фонду або соціального захисту населення. Ідентифікація відбувається тільки через касове обслуговування Ощадбанку.

Варто зазначити, що 22 березня поточного року фізичну ідентифікацію для пенсіонерів серед переселенців, які ще не мають ЕПП, було продовжено урядом до 1 травня 2017 року. Функція верифікації покладена на управління соціального захисту населення і відбувається у два етапи: перший — перевірка представниками органів соцзахисту населення щодо проживання внутрішньопереміщеної особи на підконтрольній українській владі території
зі складанням відповідного акта і подальшим розглядом справи на комісії; другий — перевірка Міністерством фінансів України правильності отримання переселенцями виплат, відповідно до законодавства. Потрібно зазначити, що, згідно із законодавством, внутрішньопереміщена особа має право перебувати на непідконтрольній території 59 днів, а на 60-й — соціальні виплати призупиняються до з’ясування обставин. У разі блокування банківської картки, на яку нараховуються виплати, потрібно від-разу звернутись у відділення Пенсійного фонду.

С.М.КУПЕЦЬКА,

начальник відділу обслуговування громадян.