Головна Спорт Пам’яті Василя Ковцуна

Пам’яті Василя Ковцуна

864
0

Є люди, яким судилося бути більшими за самих себе. Таким був Василь Ковцун — кращий футболіст Жовківщини. Він був переконаний, що любити футбол — це робити все можливе і неможливе для того, щоб цей вид спорту ставав ще більш красивим, видовищним, більш творчим. Для Василя футбол був більшим, ніж любов, більшим, аніж пристрасть — він був його життям, сповненим усіляких барв і почуттів, тією життєвою стихією, яка піднімала з колін у хвилини слабкості, що змушувала забивати голи на останніх секундах віри і надії, і присвячувати їх людям, заради яких б'ється серце.
Зовсім юному футболісту Жовківщини жити довелось  недовго і мало що бачити, проте йому вдалось багато зробити і досягти. Про нього повинні знати і пам'ятати, особливо молоде покоління, яке розуміє сенс здорового способу життя, займається спортом, розвивається духовно, фізично і морально.

Василь завжди буде прикладом серед молодих і сильних сердець. Тож кожен Міжнародний турнір із футболу, присвячений його пам'яті, є особливим дарунком пошани і захоплення сучасних молодих спортсменів для свого кумира — великого футболіста нашого краю Василя Ковцуна.

Цьогорічний дев'ятий Міжнародний турнір із футболу пам'яті Василя Ковцуна, який, вже традиційно, відбувся у м. Жовкві 22-24 серпня, на стадіоні "Розточчя", став добрим хорошим продовженням того футбольного почину,  який у своєму серці щиро плекав впродовж свого молодого життя Василь Ковцун.

Цього разу учасниками турніру були 8 команд, розподілені на дві групи: група А — ДЮСШ (м. Жовква, Україна), ДЮСШ ФК "Іллічівець" (м. Маріуполь, Україна), ДЮСШ олімпійського резерву ФК "Микола-їв" (м. Миколаїв, Україна), ДЮСШ олімпійського резерву ФК "Карпати" (м. Львів, Україна); група В — Центр підготовки юних футболістів ФК "Зімбру" (м. Кишинів, Молдова), ДЮСШ ФК "Львів" (м. Львів, Україна), ДЮСШ олімпій-ського резерву ФК "Чорноморець" (Одеса, Україна), Дитячо-юнацька футбольна команда "Ніка-05 (м. Івано-Франківськ, Україна).

Урочисте відкриття турніру відбулось 22 серпня на стадіоні "Розточчя". Учасників турніру, гостей і вболівальків вітали голова Жовківської районної ради Роман Горбань, заступник голови Жовкіської РДА Юрій Дубневич, міський голова м. Жовкви Петро Вихопень, голова Львівської обласної федерації футболу Ярослав Грисьо, керівник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль.
З молитвою та побажанням Божого благословення та успіхів звернувся до спортсменів о. Петро Бранець, настоятель храму Св. прав. Лазаря УАПЦ. Під звуки Державного гімну та піднесення Національного стягу продовжилась вступна частина футбольного турніру. Вже за доброю традицією, після урочистої частини розпочались перші матчі.
Упродовж трьох днів вирували емоції та жорстка спортивна боротьба точилась між командами-суперницями в рамкам турніру Василя Ковцуна. Кожна з команд показала свій максимум і подарувала хороше видовище глядачам. Цього року ми знову переконались у тому, що наш футбол, особливо юнацький, прогресує і розвивається.  

У двох ігрових групах футбольні колективи розіграли міні-чемпіо-нати, тобто зіграли по три матчі, перемогла та команда, яка набрала найбільшу кількість очок. Відповідно до зайнятого місця у групі, кожна команда отримувала право виборювати місце у загальному заліку, в другому етапу турнірних змагань. У підсумку першої половини змагань командні місця у двох групах розташувались таким чином: група А: 1-е місце ФК "Карпати" (м. Львів) — 7 очок, до речі, єдина команда не програла жодного разу; 2-е місце ФК "Іллічівець" (Маріуполь) — 6 очок; 3-є місце ДЮСШ (м. Жовква) — 3 очки; 4-е — ФК "Миколаїв" (м. Миколаїв); група В:  1-е місце ФК "Зімбру" (м. Кишинів, Молдова) — 6 очок; 2-е місце ФК "Львів" (м. Львів); 3-є місце ФК "Чорноморець" (Одеса) — 3 очки; 4-е місце ФК "Ніка-05 (м. Івано-Франківськ).

Розіграш другої, фінальної частини турніру відбувався 24 серпня — на час відзначення 25-тої річниці Незалежності України. Цього дня команди зіграли свої вирішальні поєдинки. Боротьбу за 7-8 місця вели ФК "Миколаїв" та "ФК Ніка 05", перемогу святкували футболісти з Миколаєва — "1:0". За 5 і 6 місця змагались ДЮСШ Жовква та ФК "Чорноморець", де ДЮСШ Жовква взяла верх з рахунком "2:1" та посіла 5 сходинку турніру, їх суперники відповідно — на 6 позиції. «Бронзу» турніру завоював футбольний колектив ФК "Львів", перемігши опонентів із Маріуполя в серії пенальті ("7:8"), які посіли 4 місце. У головному протистоянні зустрілись ФК "Карпати" та їх ровесники з Молдови ФК "Зімбру". Команди показали справжній футбольний двобій та спортивний характер. Матч закінчився на користь львівських "Карпат", які залишились непереможними у цьому турнірі та здобули заслужений тріумф. Рахунок матчу — "4:2". "Карпати" вже вкотре святкують свою впевнену перемогу у цьому турнірі, а от гості з Кишинева чи не вперше здобули "срібло" турніру пам'яті Василя Ковцуна.

Господарі турніру, жовківчани, посіли гідне 5-е місце, незважаючи на той факт, що вони єдині футбольні вихованці, які представляють районний центр, на відміну від їх суперників із обласних центрів та столиці сусідньої Молдови — Кишинева.
Та все ж, на моє глибоке переконання — ІХ турнір пам'яті Василя Ковцуна вдався! Були створені хороші умови для футболістів, глядачів, а також гостей, які приїхали до міста Жовкви. Наші гості познайомилися із Жовквою, Львовом, Західною Україною та винесли позитивні враження про організаторів турніру. Хочеться щиро подякувати, в першу чергу, батькам Василя Ковцуна Богдану і Анні, районній владі в особі голови районної ради Романа Горбаня, голові РДА Надії Щур, міському голові Петру Вихопню, депутатському корпусу районної та міської рад, а також решті організаторів турніру-меморіалу Василя Ковцуна і зокрема Б. Багрію, директору Жовківської ДЮСШ, М. Олеськіву, директору стадіону "Розточчя", Л. Павлюку, директору дитячого табору "Росинка". Спонсорам і меценатам: керівнику с/підприємства "Богдан" Б. Стадницькому, керів-нику ТзОВ "Агрофрутіка-Бишків" Galfrost А. Ключку, керівнику ТЦ "Росана" Р. Гапону, керівнику Жовківської райспоживспілки В. Чучварі, керівнику парку-готелю "Акварель" Лесі та Богдану Будзанам, керівнику ФГ М. Козакевичу, керівникам ПП "Рома" Р. Демчині та О. Гель, голові ФГ "Варіо курчата" О. Борису, керівнику "Укрметзахід" П. Какуріну, керівнику ТОВ "Агрокап-ua" Ю. Малецькому, ФОП І. Хом'яку, ФОП В. Федюку, керівнику цегельного заводу с. Хитрейок Є. Огічаку, керівнику рекламної агенції "Комироmiss" Н. Мотиці.
Окрема подяка друзям Василя, професійним футболістам, Іванові Казимірському та Павлові Ониську.
Орест ГОЛІНКА, жовківчанин, один із засновників.

ФК "Гарай" Жовква.