Головна Свято А слава козацька не вмре, не поляже…

А слава козацька не вмре, не поляже…

223
0

У районному дитячому центрі оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» відбулося урочисте засідання козацької ради з нагоди відзначення 10-річчя створення Жовківського районного козацького товариства ВГО «Українське Реєстрове Козацтво». Тут зібралися козацька старшина, районні, міжрайонні, сільські отамани та почесні гості, серед яких — заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич.

За козацькою традицією захід розпочався з Державного гімну України та молитви. Опісля хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих за Україну. Щоб згадати найвизначніші події в діяльності районного козацького товариства, всім присутнім було запропоновано переглянути слайд-шоу, в якому представлено найяскравіші моменти за останні роки.

Опісля, вступне слово було надано гетьману всеукраїнської громадської організації «Українське реєстрове козацтво» (УРК) Анатолію Шевченку. Він зазначив, що просвітництво, духовність, освіта, культура, спорт — це провідні сфери діяльності козацтва. Юрій Дубневич, відзначивши активну громадську позицію, відновлення козацьких традицій на теренах Жовківщини та з нагоди 10-річчя створення Жовківського районного козацького товариства, нагородив грамотами райдержадміністрації представників товариства: Олега Попруженка, Олександра Вербила, Петра Хлища, Ярослава Ребця, Богдана Голуба, Луку Павлюка, Миколу Пилипця. У вітальному слові він сказав: «Козацька доба — це сторінки найвищої звитяги українського народу. Саме тому козаччина — це гордість української нації і джерело її духовної сили. Козаки завжди стояли на сторожі волі, гідності та честі свого народу. Тому бажаю Вам подальшого відродження та зміцнення українського козацтва, збереження, розвитку та поширення козацьких звичаїв, виховання молоді у дусі козацьких традицій».

На завершення свята присутніх запросили до частування смачним козацьким кулішем та юшкою. Музичний супровід урочистого заходу виконав чоловічий квартет «Срібні дзвони».

Наш кореспондент.