Головна Свято День села святкували мешканці Мокротина

День села святкували мешканці Мокротина

627
0
День села Мокротин

Моя родина — там, де калина!..

І до мальовничого Мокротина минулої недільної днини прийшло свято — у День села його працьовиті мешканці дружньо зібралися у парку біля Кобзаря, аби відсвяткувати 620-ту річницю від часу першої документальної згадки про — своє село. Гостей, що з’їжджалися, хотів налякати сильний літній дощ. Та добрі справи і помисли організаторів, підкріплені щирою молитвою до Всевишнього, щоби свято все-таки відбулося, зробили свою справу — люди з діточками швидко почали сходитися до заквітчаної сцени.

Ведучі Марія Шкурган, Андрій Павелко, Андріана Павелко та Роман Пелек почергово представляли увазі зацікавленої публіки виступаючих — місцевий церковний хор (регент Андрій Павелко), місцеві дитячі колективи «Квіти України», «Перлиночки», «Барвисті намистинки», що співали й танцювали, гурт «Мрія» зі Старої Скваряви, завзяті дівчата зі Сулимова, відомий чоловічий гурт зі Сопошина «Срібні дзвони», голосиста Юлія Капітан із Магерова, Михайло Забава, Роман Пелек. З теплими вітальними словами до багаточисельної громади звернулись місцевий священик о. Василь Крушельницький, гості — голова РДА Надія Щур, головний лікар Жовківської ЦРЛ Ігор Шевців, представник районної ради Василь Пущинський, голова села Марія Кунта. Грамотами від районної ради були відзначені  депутат районної ради Марія Шкурган, депутати сільської ради Ярослав Левус та Ярослав Іванець. Надія Щур нагородила директора школи Галину Добрусь, завідувачку місцевого садочка Оксану Ступницьку, фермера Володимира Юфима та активного мешкаця Миколу Сулигу, що власноруч змайстрував дітям гірку до новозведеного майданчика. Очільниця місцевої громади Марія Кунта була відзначена спільною грамотою від РДА та районної ради.

Гарна подія напередодні Свята села — асфальтне покриття в межах населеного пункту, пртяжністю 1,4 км, на яке чекали місцеві мешканці багато років, стала справжнім подарунком мокротинцям. Про це у своїх виступах говорили і Надія Щур, і Марія Кунта, яка щиро подякувала за обіцянку, втілену у життя, керівництву ОДА, РДА, Роману Демчині (ПП «Рома»). Окреме спасибі звучало зі сцени усім тим активним мешканцям, хто дружньою командою долучився до організації дійства, допоміг створити атмосферу позитиву та доброго настрою.

На святі усі охочі мали нагоду придбати лотерейні квитки. Розігрувались розмаїті призи, головним же був подарунковий сертифікат, вартістю 500 грн. на придбання товару у магазині «Росана». Його виграла сім’я Ірини та Ярослава Левусів. Виручені у процесі лотереї кошти Марія Кунта передала батькам маленького місцевого мешканця Дмитрика Звіра, що потребує лікування. Подарунок зі сцени дістався й найповажнішому мокротинцю — Роману Морозу, 1925 року народження, який передали дідусеві через сина.

Не сумувала на святі й  малеча — розваги і конкурси, надуті гірки та батути, попкорн та солодка вата — чого тут тільки не було!

Славне своєю історією та минувшиною село Мокротин мало чим похвалитися цього дня, а особливим досягненням тут є його працьовиті та дбайливі мешканці, що натхненною, щоденною працею возвеличують колиску свого героїчного роду.

Надія БАЙБУЛА