Головна Свято День хліба і добра у Забір’ї

День хліба і добра у Забір’ї

409
0

Восени, коли матінка-природа одягає найкращі, золотаво-яскраві шати і щедро обдаровує людей багатими дарунками, а журавлі,курличучи, манять дітей у Країну Знань, забірчани традиційно святкують День хліба і добра. Цього свята вони чекають цілий рік і вірять, що від того, як воно пройде, залежить майбутній врожай.

– Доброго дня, дорогі друзі! Щиро вітаємо вас із багатим щорічним святом – Днем хліба і добра, – такими словами розпочали фестини забірчанські ведучі. – З давніх-давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. Наша держава була і залишається осередком міцних та усталених сільськогосподарських традицій. Завдяки «золотим» рукам, мудрості, досвідченості аграріїв живе наша українська нива.

У нас, українців, є добрий звичай: кожну добру справу розпочинати з молитви та Божого благословення. Забірчани теж розпочали свої уродини та вшанування трударів подячним Молебнем, який відправив о.Михайло, настоятель церкви Святої Параскеви УГКЦ.

– Затишок сонця, росяні світанки і невтомна праця відображені у цьогорічному короваї, який символізує добро та достаток нашої родини, – наголосив у вітальному слові війт села Зеновій Сенько.

У Забір`ї живуть прекрасні люди. Працьовиті, творчі, веселі, завзяті, які вирощують зернові, чудові овочі, фрукти, ще й до того вміють прекрасно співати, веселитися, в належному стані тримати свою господу.

А ще мають забірчани свою неповторну традицію, свою родзинку. Окрім, нагородження та вшанування селян-трударів, вони вшановують також звичайних мешканців цього неповторного краю. Які теж творять історію, збагачують та примножують своє село. Це найстарші та наймолодші подружні пари, найстарші та наймолодші жителі, кращі невістки та зяті та інші.

Влада та почесні гості теж не забули господарів привітати й вручити достойним грамоти-відзнаки. На уродинах забірчан линули вітання від голoви Жовківської районної ради Тадея Швая; заступника голови ради – Богдана Юрдиги; капітана, начальника відділу прикордонної служби Петра Сопарчука та голови села Гійче – Михайла Швеця.

Завдяки зусиллям багатьох забірчан, звичайно на чолі з умілим наставником і господарем – головою Зеновієм Михайловичем – цьогорічне свято вдалось на славу. Бо окрім згаданого, були ще змагання, конкурси, забави, атракціони, а уболівальними мали змогу щей переглянути товариські зустрічі місцевих футболістів із командами Глинсько та Забір`я, Гійче та Волиця. Усіх, хто був вартий визнання, нагороджували подарунками.

Після урочистої частини свята для мешканців села та запрошених гостей організовано святкову пісенно-танцювальну програму. Аматори художньої самодіяльності співали українські народні та сучасні пісні, а ще виконували запальні танці.

Ще довго вигравало свято сонцесяйними усмішками на обличчях селян. До пізньої ночі тривало дійство, а музика лунала ген-ген, аж за обрій.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.