Головна Свято Глинськ святкував своє 555-річчя

Глинськ святкував своє 555-річчя

816
0

Глинську – 555!

Упродовж року ми відзначаємо чимало свят — релігійних і державних. І хоча цієї дати немає у календар і — ні червоним, ні чорним, — день цей найближчий та найважливіший для кожного селянина. Свято села — це свято трудівника, це свято його рідної місцини. Вдвічі воно вагоміше для того, хто родом звідти, хто приїхав на свою маленьку батьківщину, аби разом із земляками поринути у чудову атмосферу місцевої гостинності та культурно-мистецького дійства, щоб розділити радість односельчан і віддати шану хліборобській праці. Минулої неділі я був там, звідки моє коріння, де найкраще місце на Землі —  у рідному Глинську, яке святкувало своє 555-річчя.

Заслужили глинчани на гарну погоду. Вона сприяла проведенню величного дійства, в якому взяла участь чисельна сільська громада — від старого до малого. Широкий розмах його складали атракціони для дітей з найрізноманітнішими розвагами, майстер-класи з хустков’язання та гончарства, виступи молодих і зрілих талантів Глинська та вихідців зі села… А як кумедно і оригінально виглядали дитячі обличчя після проведеного боді-арту!

Різнобарв’я вишиванок, у які нарядилися глинчани, усміхнені, веселі обличчя людей, гарний настрій витали навколо, заповнюючи  сільський майдан духом урочистості та неприхованого відчуття радості. А
святкові курені, створені мешканцями зі своїх вулиць, серед яких новинкою виглядав «Шкільна світлиця», колоритно прибрані та наповнені найрізноманітнішими стравами і напоями, зі смаком оформлені, так і манили непідкупним бажанням скуштувати все це.

Із величної сцени цього дня лунали гарна українська музика, солов’їний спів місцевих та приїжджих, патріотичне поетичне слово,  музичні вітання
популярних артистів. На сцену для привітання та вручення відзнак і подарунків піднімались поважні гості з області та району. Були слова привітань із днем народження села від заступника голови Львівської ОДА Оксани Стоколос-Ворончук. Запам’яталося її побажання, щоб ці три п’ятірки стали оцінкою найвищої якості добробуту села. Бурхливими оплесками вітали  односельчани  місцеву  жительку Надію Щур, голову Жовківської райдержадміністрації, яка, своєю чергою, нескупилась на добрі слова та вручення подяк. Подарунки отримали і бібліотека-філія, і місцева футбольна команда, і садочок. Відвертим і щирим був виступ Романа Горбаня, депутата та голови Жовківської районної ради, який поділився спогадми з дитинства, що минуло у цьому селі, вручивши подяки кращим мешканцям села. Серед них – і сільський голова Ольга Тенета. Той величезний обсяг роботи у підготовці  святкових заходів, без сумніву, заслуговує на велику подяку та теплі слова вдячних односельчан…

Родзинкою урочистостей став виступ народного артиста України Мар’яна Шуневича, що в дуеті із заслуженою артисткою України Ольгою Щербаковою (гурт «Не забудь!») підняв градус святкування до епогею. А допомогли їм у цьому композитор Володимир Мухар, лауреатка багатьох пісенних конкурсів Маріанна та поетпісняр Богдан Пісний. Навіть за сценою він сипав і сипав дотепними приповідками та смішив народ вдалими анекдотами (запросив до Глинська віртуозів Роман Горбань).

Та як тут не згадати місцевих талантів. Чудові пісні подарували присутнім Оля Калітовська, Вікторія Вороцянко, Уляна Завада, Ірина Кузьмин та шкільний ансамбль дівчат 7-8 класів, зачарувала всіх своїм соковитим оперним голосом  Любов Борціх-Рибчук. А Ірина Гук та Ольга Сняк донесли до глядача поетичне слово. Свою лепту в пісенне розмаїття внесли і хори української греко-католицької та православної церков.

Вдалий сценарій свята створили Тетяна Савула і Надія Садова, майстерно провадили свято ведучі Ігор Сало, Мар’ян Мурдза та Наталя Чорна (на світлині вгорі).

Знайомі обличчя… Деяких уже добряче торкнувся час, внісши свої зміни. Та ми признавалися, віталися і раділи зустрічам, як маленькі. Родичі, однокласники, сусіди, знайомі… Годі було наговоритися, наділитися враженнями… І линули спогади. Такі щирі, такі близькі і далекі… Під музично-пісенне оформлення зі сцени, за смачними частунками…

Ти живеш, моє рідне Глинсько. Повноцінно. Яскраво, впевнено, особливо. На твоїх незабутніх просторах зростає нове покоління — працьовите, співоче, талановите. У тебе — велике майбутнє. Хай щастить тим, що ходять по твоїй землі!

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ

P.S.  Голова села щиро вдячна місцевим  фермерам та бізнесменам, а також депутатському корпусу сільради за посильну допомогу в організації та проведенні свята.