Головна Свято Відбулося свято господаря у Новій Кам’янці

Відбулося свято господаря у Новій Кам’янці

346
0

Село живе своїм життям – тут свої правила, свої закони, і зазвичай диктує їх природа. Хоч поливало цьогоріч рясно, але й тепла було вдосталь. І якось так непомітно літо переплелося з осінню та йдуть собі пліч-о-пліч, не бажаючи розлучатись. Мабуть, якби не календар на стіні і павутиння бабиного літа, то й не помітив би зміни пір року.

У таку осінню пору, коли поля поволі пустіють, а комори і засіки наповнюються новим врожаєм, у Новій Кам’янці вже традиційно проводять «Свято сільського господаря».

На стадіоні – імпровізована сцена, прикрашена образом з вишитим рушником, тут же державні прапори і герб села, на вітрі шарудять повітряні кульки. А край стадіону закопаний височезний стовп, на вершині якого – три призи. І дістануться вони найспритнішим, тим хто зуміє до них дістатися.

«Новокам’янку на карті і з біноклем не знайдеш» – співається в пісні. І дійсно, Нова Кам’янка – невеличке село, але воно дало світу великих людей, серед яких добре відомий поет і письменник Олесь Лупій. Та й сьогодні не скажеш, що село невеличке, адже з усіх-усюд і йдуть, і їдуть великі і малі, і зовсім маленькі…

Горіли багаття, варились козацький куліш і шурпа, жарились шашлики, розкладались курені. Гомін, жарти, сміх.

Святкові урочистості розпочалися з виконання Державного Гімну, який могутньою хвилею злітав над стадіоном і розносився околицею. Опісля зі словом привітання до односельчан і гостей свята звернувся сільський голова Ярослав Ребець.

На святкування у Нову Кам’янку прибув також депутат обласної ради Роман Демчина. Були вітання від депутата районної ради Івана Солтиса. Не залишився осторонь й отаман обласного козацького товариства Роман Колодій. «Щоб ви залишалися господарями на своїй землі, щоб збирали хороші врожаї і, щоб Господь вам у всьому допомагав. Завжди пам’ятайте, що ви вільний народ. Слава Україні!», — сказав він.

Долучився до святкування і сільський голова с. Гійча Іван Івануса, який побажав створювати нові робочі місця, втілювати в життя сміливі ідеї, залучаючи молодь. Бо, якщо молодь побачить для себе перспективу в селі, відчує себе потрібною – вона залишатиметься тут. І село житиме.

На святкові урочистості прибула  голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, яка разом з привітаннями вручила грамоти.

Дари, що вродила щедра нива, а зібрали працьовиті руки, освятив о. Володимир. Він також приєднався до привітань і побажав побільше єднатись з Богом, бо це запорука наших успіхів, нашого спасіння.

Лауреатка фестивалю «Зіркова хвиля» Анна-Марія Закала подарувала всім кілька пісень, за що вдячні глядачі нагородили маленьку виконавицю щедрими оплесками. Сільський голова вручив Анні-Марії подяку за активну участь у святковому концерті, а також побажав їй нових творчих висот і нових перемог, залишаючись при цьому такою ж милою і доброзичливою дівчинкою.

Учні школи привітали односельчан цікавими сценками і низкою пісень. Добре підняли настрій новакам’янській громаді працівники культури с. Бишкова (на світлині). Їхні дотепні жарти сипались, мов горох із розв’язаного мішка, і все це перепліталось такими ж жартівливими піснями. Їм довго аплодували, не відпускаючи зі сцени.

На сцену вийшов і ансамбль ветеранів (уже не в повному складі) новокам’янського Народного дому, неодноразові лауреати різних конкурсів. Вони, як і раніше дарували глядачам чарівні мелодії.

Привітання і низку козацьких пісень подарував і Микола Пилипель, – фермер з Кам’яної Гори. Бо кому ж як не йому знати смаки, тривоги й уподобання сільського ґазди.

Радувала піснями і гостя з Жовкви,  співачка Юлія Капітан.

Поряд з виступами був огляд куренів, яких цього року було три. Вони показували свою фантазію і вміння кулінарної справи, а також акторську майстерність.

На село опускалися  прохолодні осінні сутінки, а на стадіоні ще розігрувалася  святкова лотерея.  Петро Хлищ пригощав усіх охочих козацьким кулішем і шурпою. За соковитим шашликом і чарчиною сорокаградусної збиралися друзі, співали пісень.

Свято продовжувалося. Чи вдалося воно? Так. Свято вийшло на славу…І це говорили всі.

Ольга ГУМЕННА,

Андрій ГУМЕННИЙ