Головна Соціальне життя Навчальний заклад у Крехові є одним з прикладів, які можна ставити...

Навчальний заклад у Крехові є одним з прикладів, які можна ставити за зразок усім громадам району

493
0

«Веселкові»  барви 

Усталене, загальновідоме словосполучення «підростаюче покоління» насправді уособлює для нас, батьків, найдорожче і найцінніше – наших дітей. І саме їх у ранньому дитинстві ми доручаємо і віддаємо під опіку вихователям і няням, людям, що прокладають той невидимий місточок між сім’єю та суспільством, аби малюкові було легко й безперешкодно його перейти. Адже виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху – непросте завдання, і від його успішного вирішення залежить майже все їхнє майбутнє.

Дошкільний вік — один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті малечі, вік, коли  батьками та вихователями прищеплюється любов до природи, довкілля, Батьківщини. У цей час не тільки закладаються основи світосприйняття і здоров’я дитини, формуються особистість і вектор моральності, але і відбувається якесь незриме таїнство на рубежі поколінь — передача нашої спільної спадщини.

У дитячому садку — першій школі життя — саме вихователь закладає той важливий фундамент, на якому згодом постане цілісна людська особистість. І ця професія вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезної терпеливості, нескінченної любові до своєї справи, професіоналізму та мудрості, щоб з алмазу —  чистої і незаплямованої дитячої душі — виплекати безцінний діамант — унікальний і неповторний внутрішній світ дитини.

Аби підняти престиж професії педагога дошкільного навчального закладу, в останню неділю вересня святкується  Всеукраїнський день дошкілля. Нормативним підґрунтям свята є постанова Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 629 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» та резолюція І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

У густій зелені гіллястих старих дерев, що обрамлюють дерев’яну церкву Параскеви Сербської (зведена 1723 р.), що у селі Крехові, заховалася невеличка стара будівля, у якій і знаходиться місцевий дитячий дошкільний заклад «Веселка».

Ця невеличка колись хатина була церковною плебанією, і їй уже більше 150 років. У 70-х роках минулого століття будівля добудувана, і наприкінці 80-х тут почав функціонувати дитячий садок.

Із 2003 року керівником закладу працює молода і завзята Галина Вирга (на світлині). Одразу після педколеджу вона очолила невеличкий колектив «Веселки» та не побоялася взяти на себе відповідальність за місцевих малюків.

Своїх підлеглих Галина Василівна називає не інакше, як помічниками. Це вихователь Христина Михайлюк, помічник вихователя Наталія Кунинець, кухар Оксана Бринь, машиніст прання білизни Юлія Попко, сторож-кочегар Михайло Тлустяк. Спільною працею цей дружній колектив досягнув неабияких результатів.

Цьогоріч у травні садочку додалось ще дві відремонтовані кімнати. Тепер тут є  світла спальня, велика простора ігрова кімната, їдальня.

У всьому приміщенні встановлено енергоощадні вікна та центральне опалення (кошти відділу освіти – 50 тис. грн., сільської  ради – 30 тис. грн.).

— Я є частим гостем у районному відділі освіти, бо знаю, що відповідальні та чуйні мої керівники — методист Ганна Кріп та начальник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль — завше уважно вислухають та допоможуть у вирішенні нагальних проблем, що  постійно виростають, як гриби після дощу. От нещодавно зламалася стара пральна машина, і керівництво районної освіти одразу ж відгукнулося, — ділиться Галина Вирга. — Хочу особливо подякувати батькам наших маленьких вихованців, які є безвідмовними помічниками. Адже продукти харчування, які ми отримуємо, згідно з угодою, від фірми «Альтаїр» (В. Перетятко), доповнюють овочі та городина, щедро надані батьками.

Керівник «Веселки» добре розуміє, що правильна організація харчування є  основною умовою фізичного розвитку дошкільнят. Щоденне меню сніданку, обіду та підвечірку містить різноманітні страви, що неабияк смакують дітям. Галина Вирга щоразу здійснює чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил тощо.

Із кожним роком кількість батьків, які хочуть віддати свої малюків у садок, зростає. Так, за останні три роки група дошкільнят у «Веселці» збільшилась до 24 дітей (і було ще з десяток охочих). Але через те, що група є єдиною та різновіковою – від 3 до 6 років, керівнику закладу доводиться багатьом відмовляти.

А найважче, напевно, молодому вихователю Христині Михайлюк, бо саме їй доводиться згуртовувати та зацікавлювати колектив малюків, серед яких є вже адаптовані і готові до школи, а є й такі, що повсякчас кличуть та шукають маму. Та місцеві матері просто у захваті від 22-річного педагога.

Незважаючи на невеликий стаж роботи, дівчина вповні оволоділа серцями своїх крихітних підопічних, бо вміє створити напрочуд комфортні умови для активної, спільної і самостійної творчої ігрової діяльності, сама бере активну участь в іграх, збирає і систематизовує матеріал (демонстраційний і роздатковий) згідно з віком, добирає й виготовляє різноманітні дидактичні ігри тощо. Працюючи паралельно й музичним керівником (усього на 0,25 ставки), систематично готує й проводить  із малечею театралізовані вистави, концерти, музичні виступи перед місцевою громадою. Її ентузіазм насичує щоденне життя дітей цікавими справами, враженнями, комплексними тематичними заняттями, спільними заходами з батьками. Вражають око і чудові малюнки на стінах кімнат і вікон, які виконані вихователькою  власноруч.

Цьогоріч навесні цей дитячий садочок приймав у своїх стінах учасників — керівників 42 дошкільних закладів Жовківщини — районного семінару, що мав назву  «Подорож до міста майстрів». Галина Вирга та Христина Михайлюк приклали максимум зусиль, аби хлопчики і дівчатка на показовому занятті демонстрували глядачам витвори гончарства, вишивки та різбярства. Також учасникам семінару була організована цікава та пізнавальна екскурсія до Крехівського монастиря.

Дитячий навчальний заклад у Крехові є одним з прикладів,  які можна ставити за зразок усім громадам району. Бережливість, злагоджена спільна праця та об’єднання навколо мети заради змін  —  і забезпечують у маленькій «Веселці» такий добрий результат у роботі.

Ми приєднуємося до привітань усім вихователям і дошкільним працівникам! Бажаємо їм здоров’я, побільше приємних моментів та хороших зарплат. Зі Святом!

Надія Байбула, Зоряна Микитюк