Головна Свято Колядували усі разом, прославляючи Христа

Колядували усі разом, прославляючи Христа

402
0

Чудові зимові свята дарують усім жовківчанам і гостям нашого району незрівнянні враження. Найперше, найсвятіше свято для кожного з нас – це свято Різдва Христового. В такі неповторні дні в родинах звучать різдвяні колядки. Співають їх і малі, і старші, віддаючи честь і шану Новонародженому, який несе всьому людству мир, злагоду і любов. Традиційно у ці дні в районі проходять конкурси Коляди.

 У рамках відзначення Року митрополита Андрея Шептицького та святкування 500-ї річниці першої письмової згадки куликівської парафії цієї недільної днини проходив VIII фестиваль «Колядуймо разом». У Народному домі смт. Куликова зібралась чисельна аудиторія слухачів: юних і літніх, поважних гостей – тих, хто шанує християнські традиції нашого народу.

— Це свято кожного року приносить нам можливість вшанувати величну подію — народження Христа. Колядками, щедрівками, він-чівками, вертепними дійствами ми прославляємо нашого Спасителя. Проте 2014 рік видався надзвичайно складним для нашої Батьківщини. Багато жителів української держави упродовж багатьох століть поклали свої голови за її волю і незалежність. І тепер, коли, здавалося б, перед нами мало б відкритися ясне небо, чорна хмара кремлівського зла оповила нас ріками крові. Наші брати, сини, друзі, родичі, сусіди, захищаючи суверенітет держави у протистоянні з російським агресором, віддають життя на східних рубежах країни. Вшануймо їх пам’ять хвилиною мовчання, — такими, не дуже веселими словами розпочали різдвяно-пісенне дійство ведучі Богдан Бовшик та Юлія Грех, водночас, запросивши до слова гостей та священнослужителів.

Із давніх-давен людина викорис-товує пісню у різних випадках свого життя. Нею вона висловлює радість і смуток, втрату і любов… Пісня допомагає перемагати біль і втому, супроводжує молитву багатьох поколінь християн, дає поштовх до творення прекрасного, вічного, доброго… В особливому статусі завше була різдвяна пісня-коляда.

Різдвяно-пісенний фестиваль розпочала народна чоловіча хорова капела «Прометей» ЛНУ ім. Ів. Франка (керівник В. Чмир). У її виконанні прозвучала в’язанка як сучасних, так і старовинних колядок. Усього на сцені Народного дому цього вечора виступило дванадцять колективів, зокрема два вертепних, що приємно здивували різноманітністю репертуару, самобутніми манерами виконання та складом, але при цьому однаковою щирістю і натхненням у виконанні.

Високий рівень майстерності підтвердили досвідчені колективи: ВІА с. Дорошева (А. Жук), церковний хор с. Замочку (Г. Савка, музичний супровід Б.Коцько), хор храму Пресвятої Богородиці м. Дублян (В. Мазепа), ВІА Народного дому с. Зарудців (Н. Максимів) та солістка Н. Скрупська, хор храму Вознесіння с. Сулимова (Г. Драган), хор храму Воздвиження Чесного Хреста  с. Стронятина (З. Лещук) та тріо Народного дому, хорові капели церков вмуч. Дмитрія та Успіння Пресвятої Богородиці (Р. Свистун та О. Мазепа) містечка Куликова. А ще цього вечора глядачі мали можливість насолоджуватися вертепною феєрією у виконанні куликівчан та зашківчан
(І. Цюпка та О. Макар).

Треба відмітити, що обидва вертепи заслуговують на окреме відзначення. Особи, що були задіяні у виставах, показали як стародавні мотиви, так і відтворили події сьогодення, що викликало неабияке зацікавлення усіх присутніх. Кожну дію доповнювали колядки, а ще костюми аматорів вражали своїм колоритом. Дивлячись на їхній виступ, мабуть, кожен із присутніх переносився як в період народження нашого Спасителя, так і у сьогоднішній час, коли воїни-українці  воюють з російським агресором. Як і тоді Ірод-лиходій убивав невинних немовлят, і мати-Рахиль оплакувала своїх дітей, так і мати-Україна сьогодні оплакує своїх синів-воїнів, яких Путін-агресор теж вбиває…

За високий рівень майстерності, за подаровані хвилини різдвяної казки виступаючі колективи були нагороджені дипломами фестивалю. Завершилася феєрія звучанням спільної коляди у виконанні двох капел містечка Куликова.

Цей вечір, завдяки оргкомітету, який уже восьмий рік поспіль ста-рається для куликівчан організувати різдвяну містерію, перетворився у справжнє пісенне свято, що принесло, сподіваюся, присутнім у залі велику насолоду і радість, яка, попри усі наші негаразди, додала снаги до життя і зміцнення любові до Батьківщини. Свято, що відбулося, підтвердило думку про вічну естафету поколінь, в основі якої є Різдвяна Коляда – символ добра, радості, любові!

Зоряна ГУМНИЦЬКА.