Головна Свято Рожденному поклонімся!

Рожденному поклонімся!

379
0

Напередодні старого Нового року дзвенять по всій Україні колядки, щедрівки, ходять вертепи. Люди ідуть від хати до хати, щоб привітати всіх із Різдвом Христовим.

Світлий день величного свята зібрав біля районного Народного дому м. Жовкви чимало гостей. Зал був наповнений охочими поринути у світ різдвяних колядок. Дух Різдва дарував урочисте піднесення, відчуття чогось надзвичайного, таємничого.

Святкова хода звіздарів насамперед пройшла центральною вулицею міста — від площі Вічевої до «Просвіти». Заколядувати та поставити сценки виявили бажання дитячі, молодіжні та дорослі колективи району.

І полилась коляда, що заворожила своєю чистотою та красою. Від того співу перехоплювало дух! Талановито, велично та піднесено учасники параду вертепів передавали свої знання, відтворюючи прадавню подію про народження Месії. Кожен колектив дивував майстерністю виконання та костюмами. Поряд із традиційними для вертепів акторами цьогоріч у сценки включали бійців АТО та інших сучасних персонажів.

Понад дві години сповіщали про дивовижні події тих далеких років колективи Народних домів сіл Замочку, Мокротина, Артасова, Волиці та Крехова. Звучали найрізноманітніші колядки та щедрівки: і нові, і старі.

Усіх учасників вертепних дійств було нагороджено щедрими аплодисментами глядачів. Вони виступили достойно, подарувавши присутнім безмежну кількість приємних емоцій. Навіть здавалося, що у повітрі пахне свіжим сіном, так глибоко вертепи проникли у душу.

Тадей ШВАЙ, голова Жовківської районної ради:

— Сьогодні молодь славить народженого Спасителя своїми талантами та показує красу українських традицій святкування Різдва Христового. Саме у такий спосіб ми доносимо дух Різдва до кожної людини, у кожне серце.

Бажаю, аби Новонароджене Дитя, малесенький Ісусик у новий рік приніс у домівки жовківчан мир, злагоду та благополуччя.

 Зоряна Лихолат.