Головна Свято Громада Глинська вшанувала день 200-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

Громада Глинська вшанувала день 200-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

330
0

Про Шевченка треба нині  не на святах промовляти, а кричати на перехрестях, щоб як дзвін тривоги калатало його слово.

Д. Донцов.

Для громади села Глинська недільний день став днем вільного мікрофона, який було встановлено для вшанування пам’яті геніального поета, великого сина України Т. Г. Шевченка.

У селі Глинську о 12 год., 9 березня, в день 200-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка біля Народного дому зібралось чимало людей одразу після служіння Святої Літургії у сільських храмах. Зі вступним словом до односельців звернулась сільський голова Ольга Тенета, яка акцентувала, що поезія Шевченка відлунюється і в нашому сьогоденні. У такий непростий для України час, сільський голова запропонувала вшанувати хвилиною мовчання загиблих герої Небесної Сотні. Священики парафій о. Степан та о. Ігор рядками Шевченкової поезії звернулись до односельців. Усі у своїх виступах закликали народ любити свою батьківщину — Україну, так як любив її Тарас і молити Бога про милосердя і благословення для українців та їх змордованої матері-України.

Глинчани від малого до старого, читаючи і співаючи біля мікрофона поезію Шевченка, вшановували
його пам’ять. Завідувач бібліотеки Тетяна Савула оформила книжково-ілюстровану виставку: «Я до вас промовляю, сини мої, не проспіть Україну свою!».

2014 рік — рік Шевченка в Україні. Напевно немає такої української родини, у якої не було б Кобзаря. На якій би сторінці не відкрив християнин — Біблію, а українець — "Кобзаря", він знайде те, що написано мовби для нього і про нього.

Тож звертаюся до вас, дорогі глинчани та жителі Жовківщини! Візьміть у руки "Кобзаря" і нехай діти читають старим, а старші розповідають внукам і правнукам про Шевченка і його пророчі вірші, бо в кожному слові Кобзаря вбачаємо сьогоднішні дні. Саме тим ми можемо віддати шану та свою любов, повагу великій людині, виконавши його волю: «І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим, тихим словом…!». Таких людей забувати неможливо, гріх. Любіть і шануйте своїх героїв. Честь і шана великому Кобзарю. Слава Україні!

Тетяна Савула,

завідувач бібліотеки

с. Глинська.